Kde vzít peníze v nelehké době? Prodejte investiční zlato

Situace na ekonomickém trhu není dobrá a mnozí odborníci předvídají ještě horší propad než v roce 2009. Lidé přichází o zákazníky, není práce. Mnozí už vyčerpali téměř všechny své úspory. Kde vzít další peníze? Je na čase sáhnout na investiční prostředky. Finanční gramotnost v Česku není vysoká, přesto si spousta lidí zodpovědně šetří, a někteří dokonce pochopili, že skvělou možností pro uchování hodnoty peněz jsou drahé kovy. Uložit si peníze na dobu krize do zlata je výborný nápad. Nyní je na něj ovšem již pozdě, cena zlata se vyšplhala vysoko. Využít toho lze opačným způsobem – prodejte své investiční zlato a vydělejte na něm.

Rok 2020 ukázal, že zlato dokáže vydělat za pár měsíců

Investiční zlato je obvykle doporučováno jako střednědobá investice. Aby se vám peníze trochu zhodnotily, je prý třeba ho uchovávat cca 7 let. Rok 2020 však tohle pravidlo zcela pokořil. Před pár měsíci byly ceny zlata neobvykle nízko a dnes jsou naopak dost vysoko. Kdo tehdy nakoupil, ten teď prodá se slušným ziskem.

Kde se dá prodat zlato?

Investice do zlata je skvělá v tom, že ho později prodáte kdekoliv, a to i různě po světě. Vzhledem k oslabení české koruny teď ovšem doporučujeme prodávat v Česku – třeba v Obecním domě v Praze. V jeho druhém patře najdete společnost Zlaté mince Numismatika, která nabízí výkup zlata nejrůznějších rafinérií. Vykupují dokonce i zlato, jejž sami neprodávají, takže šanci mají opravdu všichni. Pro výkup zlata není třeba se objednávat, stačí dorazit a peníze dostanete na ruku. Předchozí objednání je nutné pouze v případě, že máte doma zlato za více než 25 000 korun. Nabízí se také možnost poslat zlato poštou jako cennou zásilku, pokud je pro vás Praha daleko. Vykupuje se rovněž stříbro, platina či paládium. Ceny si snadno zjistíte na internetu, ale berte v úvahu, že se mění třeba i několikrát denně.

Publikováno: 15. 05. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková