Dětské stavebnice, kam se jen podíváte. Proč do nich investovat?

Kdo by nemiloval stavění stavebnic. Rozvíjí kreativitu, logické myšlení, ale také motorické schopnosti. Proč jsou vlastně dobrou investicí?

Základ každého dětského pokoje

Dětské stavebnice, které doslova vybízejí ke hře a k dalšímu vývoji dítěte, by měly být nedílnou součástí každého dětského pokoje. Stále více dětí si zamilovalo stavění v sedacím vaku, kde mají dostatek pohodlí i pro následnou hru. Stavebnice přitom dokáže opravdu mnohé. Podle odborníků na vývojovou psychologii dítěte může pomoci například s následujícími situacemi:

 • Stavebnice podporuje motorické schopnosti dětí.

 • Dokáže podnítit ke kreativnímu vyjádření.

 • Podporuje logiku a konstruktivní myšlení.

 • Stavebnice u dětí podporuje fantazii.

 • Smysluplná hračka, která přináší opětovnou radost a rozvoj dítěte.

  id="investice-ktera-se-vyplati">Investice, která se vyplatí

  Pokojíčky dnešních dětí připomínají malá hračkářství. Děti si ale mnohdy nemají možnost hrát se skutečně smysluplnými hračkami. Místo další plyšové hračky tak možná zvažte, jaký přínos pro dítě stavebnice může mít. Jedná se sice o cenově náročnější hračku, ale investice se vám rozhodně vyplatí. Děti si na rozkládací matraci dokáží hrát celé hodiny, a vy tak máte jistotu, že tráví svůj čas hodnotným způsobem. I když děti odrůstají, stále má stavebnice smysl. Jaký?

  Hodnota, kterou si do života odnese

  Zatímco si s oblíbenou stavebnicí bude dítě opětovně hrát a stále rozvíjet nové možnosti a tvořit příběhy, vy stále víte, že stavebnice poslouží i v budoucnu. Jednoho dne dítě z této hry vyroste a bude na čase, aby šla o dům dál. Zde může opět stavebnice sloužit hodnotně – dítě si ji samo vyfotí, opatří popiskem a prodá ji na internetu, aby si za utržené peníze mohlo splnit svůj další sen. Ceny kvalitních stavebnic se totiž stále pohybují vysoko, proto je dobré dítě motivovat k tomu, aby se o ně dobře staralo.

  Stavebnice dítěti přinesou psychomotorický rozvoj, spoustu hodin příjemné hry a radost z každého nového příběhu, který vytvoří.

Publikováno: 27. 07. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková