Betonová podlaha? Nikoliv, anhydritová!

Stavíte nový dům, či rekonstruujete starší nemovitost a stojíte před volbou nové podlahy? Takové, pod níž bude možné instalovat podlahové topení? Rádi byste podlahu rovnou a hladkou? Jednu bychom pro vás měli. Anhydritovou! Své místo anhydritové podlahy (někdy se setkáte s pojmem sádrové či lité podlahy) mají v bytech, rodinných domech, objektech komerčních i občanské vybavenosti. Takže v podstatě všude!

Opravdu dokonalá podlaha

Anhydritové podlahy se v podstatě vyrábějí třemi způsoby - z termického, syntetického, nebo přírodního anhydritu. V tomto případě se jedná o směs založenou na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími přísadami. Protože se jedná o certifikovanou metodu, přesné složení se výrobce z pochopitelných důvodů zdráhá prozradit. Jistí si můžete být jedním – směs (samonivelační potěr) je vyladěná do posledního detailu a složená z těch nejkvalitnějších materiálů. Vaše podlaha tak bude jedním slovem dokonalá.

Výhody lité podlahy

Anhydritové podlahy jsou spojené s celou řadou předností. První z nich je jejich velmi dobrá vodivost. Lité podlahy se velmi rychle zahřívají, díky čemuž jsou přímo předurčené pro instalaci podlahového vytápění. V anhydritové směsi se také vyskytuje minimální množství vzduchu. Z tohoto důvodu jsou anhypodlahy mnohem pevnější než klasické podlahy betonové, tedy na bázi cementu, kameniva a vody. Dále je litá podlaha perfektně rovná, hladká a bez dilatačních spár. Bez problémů na ni tedy položíte v podstatě jakoukoliv podlahovou krytinu.

Rychlá pokládka

Další předností anhydritových podlah je opravdu rychlá pokládka. Podlahy v běžném rodinném domě jsou položeny během jednoho dne. Druhý den po nich budete moci chodit a čtvrtý den dokonce postavit nábytek, zkrátka je zatížit. Zkrátka ideální podlaha, nemyslíte?

Publikováno: 18. 10. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková