Hledáme vhodné podlahové krytiny do domácnosti

Není tajemstvím, že i ve světě bydlení se mění módní trendy. A pokud chcete žít v moderní domácnosti, měli byste je sledovat a stavit se k nim velmi aktivně a s otevřenou myslí. Možná víte, jak vypadá kuchyně nebo koupelná snů, ale co základy jako třeba interiérové dveře? TIP: Myslete do posledních detailů, včetně praktických dveřních zarážek. A jak to bude v případě podlahové krytiny? Dřevo nebo oblíbený vinyl?

I podlahové krytiny mají své trendy

Nejen poštovní schránky, ale i podlahové krytiny mají své trendy, které vám ostatně pomůžou při výběru v případě, že zrovna zařizujete svou domácnosti nebo vyměňujete tuto část vašeho domova. V posledních letech to bylo hlavně o tmavších vzorech a neutrálních barvách, dnes je to o něčem jiném. Spíše se dostávají do popředí světlé odstíny, které dodávají interiéru pocit jednoduchosti a také čistoty. Jinými slovy by se dalo konstatovat, že prim v interiérech hraje znovu minimalistické, případně skandinávské bydlení, jež v člověku vyvolává pocit příjemnosti a v domově kýženou útulnost.

Poptávaný zůstává vinyl

Pokud bychom se měli podívat na konkrétní materiály, zůstali bychom u toho, co je nejvíce poptávané v posledních letech, a sice u vinylu. Vinylové podlahy získaly skutečně velkou oblibu ze strany lidí a v minulých letech se dostaly mezi to nejlepší, co si můžete vůbec pořídit. Důraz je v tomto případě kladen hlavně na věrohodnost a jelikož vinylové podlahy je možné pořídit v mnoha různých provedeních, najdete i takové, které věrohodnost rozhodně nechybí. Kromě světlých odstínů tedy hledejte i takové podlahy, které jsou skutečně reálnými napodobeninami přírodních materiálů, jako je dřevo nebo kámen. Požadována je co největší věrohodnost i na dotek, při výběru si tedy na podlahy také sáhněte.

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková