PVC dveře jako volba rozumu? Poznejte výhody i úskalí

Přemýšlíte o PVC dveřích? Než si je pořídíte, ujistěte se, že jste se dobře seznámili s jejich výhodami i negativy. Jestli ještě nevíte, v čem všem jsou plastové dveře lepší než dřevěné, čtete správný článek. Zaměřili jsme se na PVC dveře Vsetín od českého výrobce Triogas a zkoumali jejich vlastnosti. Dozvíte se důležité informace, které se vám při výběru dveří budou hodit.

Výhody PVC dveří

Plastové neboli PVC dveře Vsetín vycházejí v porovnání s dřevěnými či hliníkovými nejlevněji. Nákladná není ani jejich údržba. Na rozdíl od dveří z masivního dřeva nevyžadují opakované ošetření ochranným lakem. Další výhodou PVC dveří je jejich stálost. Materiál nijak nepracuje, nemění průběžně své vlastnosti. Je dost odolný, hned tak jej něco neponičí, déšť ani vítr pro ně nejsou žádným nepřítelem. Zároveň znamenají plastové dveře dokonalou izolaci, a to jak tepelnou, tak zvukovou. K dosažení lepšího efektu je vhodné spolu s plastovými dveřmi zvolit plastová okna. Pak se k vám v létě nedostane zbytečně hodně horka, v zimě naopak nebudete topit pánu Bohu do oken a ušetříte nemalou částku. Jestli vás dosud vyrušoval ruch z ulice, s plastovými okny a dveřmi už nebude. A co zloděj? Nejsou pro něj plastové dveře příliš snadná překážka? I když možná na první pohled budí nedůvěru, skutečnost je taková, že zloděj nemá s moderními plastovými dveřmi žádnou šanci.

Úskalí PVC dveří

Všechno má svá úskalí, PVC dveře nejsou žádnou výjimkou. V době, kdy je zvykem zbavovat se plastů, je možná trochu zvláštní propagovat PVC dveře. Je pravda, že materiál není kompostovatelný. Vzhledem k dlouhé životnosti PVC dveří se však nedá mluvit o negativním dopadu na životní prostředí. Špatné jsou především jednorázové plastové obaly. Dejte si ovšem pozor, jestli volíte kvalitní výrobek. Dveře, které se prodávají výrazně levněji než jiné, by vás mohly zklamat. Jako další nevýhoda se může jevit jejich vzhled. Design jde ovšem snadno přizpůsobit vašim představám.

Publikováno: 23. 11. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková