Zrcadlové skříňky pro každou alternativu

Ajurvéda, feng-šui, zen… Způsobů, jak vdechnout nový život koupelně, je hned několik. Pokud jste člověk, který klade velký důraz na srovnané čakry a klid v duši, rozhodně byste se měli vyhnout klasické, prakticky a stroze zařízené koupelně. Podle pravidel feng-šui by koupelna měla být především čistá, barevně vyladěná, s věcmi na svém místě tak, aby energie správně proudila. Protože je ovšem koupelna v naprosté většině malá, je dodržení těchto zásad poměrně náročné. Proto i v tomhle alternativním uspořádání budou skvěle fungovat zrcadlové skříňky, které v provedení z příjemného materiálu a na správném místě zajistí jeden z nejdůležitějších předpokladů východního učení – pořádek pro všechny koupelnové nezbytnosti.

Zrcadlo s LED osvětlením vítáno

Protože uspořádání koupelny podle feng-šui předpokládá především příjemný interiér bez výrazných rušivých elementů, zvolte pro osvětlení zrcadlo s LED osvětlením. Je krásným doplňkem stylového interiéru a splní přesně ten účel, který očekáváme – zachová útulnost místnosti a neprobodne ji ostrým vtíravým světlem. Jeho velikost zvolte citlivě, s ohledem na celkový rozměr své koupelny. Protože podle feng-šui dokáže zrcadlo vyladit i nevzhledné tmavé koutky, hodí se i do prostorově skromnějších koupelen.

Zrcadla a jejich energie

Umístění zrcadla je podle feng-šui docela kumšt. Tak jako platí, že v ložnici nemá zrcadlo viset oproti oknu, má svá pravidla i v koupelně. Obecně platí, že vhodné je umístit zrcadla tak, aby místnost opticky zvětšila, případně svým odrazem „obrousila“ nežádoucí ostré hrany nábytku. Ideální je zrcadlo bez rámu, se zaoblením, které dotvoří celkový klidný, teplý a zároveň vzdušný interiér koupelny. Pokud se dáte na proměnu koupelny a zvolíte úpravu podle feng-šui, nezahlcujte ji zbytečnými ozdobami či doplňky. Chaos v jakémkoliv prostoru totiž přináší i chaos do života. A vy chcete mít svůj život pod kontrolou.

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková