Vybíráte zahradní nábytek? Poradíme vám, jaký materiál zvolit

Spoustu času momentálně trávíte asi na zahradě. Pokud si chcete vytvořit pod pergolou, případně na terase, příjemné posezení, nabízí se vám hned několik možností zahradního nábytku. Současný trh je vskutku rozmanitý, co se materiálu, barev, ale i provedení týče. V případě, že prahnete po moderním řešení, následující řádky vám ve výběru zaručeně pomohou.

Plastový nábytek jakožto nejlevnější alternativa

Jestliže je pro vás cena rozhodující faktor, nabízí se vám plastový zahradní nábytek, jenž skýtá velkou variabilitu tvarů a barev. Přední výhodou je rozhodně nízká pořizovací cena, přičemž set seženete klidně i za pár set korun. Počítejte však s tím, že barevná stálost je o trochu horší, neboť vlivem slunce barvy časem vyblednou. Stejně tak ani nosnost není nějak závratná.

Kovový nábytek s nádechem luxusu a elegance

Další možností je kovový nábytek, jenž vyzařuje hlavně stabilitou a dlouhou životností. Odolá klidně i silnému větru, a tak můžete zahradní nábytek ponechat pod pergolou i během nepřízně počasí. Obáváte se však toho, že manipulace s kovovým nábytkem nebude jednoduchá? Potom jste na omylu, protože výrobci volí právě kvůli danému důvodu odlehčené kovy. Ještě vás potěší, že ocelový nábytek nerezaví.

Ratan hraje prim

Pravděpodobně nám však dáte za pravdu, že ratanový nábytek patří mezi nejžádanější varianty zahradního nábytku. Sehnat můžete různé zahradní lavice z ratanu, ale i kompletní sety, tedy křesla se stolem. Umělý ratan je dlouhověký, odolný vůči sněhu i mrazu, a tak nábytek můžete venku ponechat i během zimního období. Dávno jsou pryč doby, kdy byl ratanový nábytek cenově nedostupný, dnes už se dá sehnat za opravdu skvělé ceny. Podívejte se tedy do pestrého produktového portfolia e-shopu atan.cz, kde najdete kromě zahradního nábytku i nábytek do svého domu.

Publikováno: 30. 06. 2019

Kategorie: Zahrada

Autor: Barbora Kocourková