Vodovodní filtr snadno zlepší kvalitu i chuť kohoutkové vody

Voda je životodárnou tekutinou, kterou lidské tělo potřebuje na denní bázi. Většina českých domácnosti ale k pití i vaření používá kohoutkovou vodu bez jakýchkoliv dalších úprav. Voda z kohoutku ale obsahuje řadu nežádoucích látek. Ty je možné snadno odstranit pomocí vodního filtru. Nejste spokojeni se svou vodou v domácnosti, nebo používáte na pití i vaření kohoutkovou vodu a rádi byste zlepšili její kvalitu? Snadným řešením je filtr na vodu. Kvalitní filtry na vodu, které se umisťují na kuchyňskou linku, nebo případně pod ni, si zpravidla umí poradit s ropnými látkami, saponáty, stopami organických sloučenin chloru, aromatickými uhlovodíky a celou řadou dalších nežádoucích látek.

Lepší chuť i kvalita vody

Voda upravená pomocí vodovodního filtru je zbavena nežádoucích látek, případně zakalení či zápachu. Navíc má mnohem lepší chuť, což je možné poznat již při pití obyčejného čaje nebo kávy. Vzhledem k tomu, že vodovodní filtr může být umístěn pod kuchyňskou linku, prakticky nepřekáží a nemusí být vidět. Další nespornou výhodou je snadná údržba (filtrační vložky se mění až za několik měsíců či let).

Filtrační konvice

Velmi oblíbenou alternativou k vodovodním filtrům jsou také filtrační konvice, které jsou s oblibou využívané jak v domácnostech, tak na chatách. Filtr na vodu by měl být ideálně uzpůsoben charakteru pitné vody v místě vašeho bydliště.

Přístroje pro zdraví

Hledáte kvalitní filtr pro úpravu pitné vody? Širokou nabídku kvalitních filtrů, filtračních konvic a dalších zařízení a přístrojů, které vám pomohou k přípravě zdravějších jídel a nápojů, nabízí e-shop Přístroje pro zdraví. Na stránkách internetového obchodu naleznete také řadu užitečných informací a praktických tipů.

Publikováno: 28. 05. 2019 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková