Útulných prvků není v interiéru nikdy dost

Máte pověšeny garnýže v interiéru, na nich visí skutečně vkusné záclony, ale pořád vám přijde, že útulných prvků doma pokulhává? Máte pocit, že dům není stále tak příjemný, jak byste očekávali? Kromě garnýží a dekoračních látek můžete vsadit také na kožešiny, které jsou hitem posledních let. Ne, nejsou kýčovitým prvkem, který by se hodil jenom do anglického designu, ale své místo najdou i v industriálním nebo podobném stylu.

Kam s ní?

Výhodou je, že kožešina se hodí jak do starobylého, tak i do moderního stylu. Ve většině případů se dává do obývacího pokoje k pohovce, neboť si můžete dát nohy na zem, a přitom vás bude kožešina příjemně hřát. Jestliže máte děti, které se rády válejí po zemi, můžete kožešinu využít i k tomu, aby si na ně děti lehy. V takovém případě je lepší využít umělé kožešiny. Ovšem na zem si můžete sednout i vy sami, například když si budete chtít odpočinout u dobré knihy a pokud nechcete sedět na zemi, můžete si kožešinu přehodit i přes křeslo, výhodou je, že vám bude pěkně teplo, protože kožešina hřeje, a navíc tím křeslu dodáte jiskru.

Kožešina vytvoří trendy domácnost

Mnoho lidí se obává toho, že jim kožešina bude jen překážet anebo bude v jejich domě jako pěst na oko. Pravda je, že vám někdy při úklidu může překážet, ale stačí, když ji vyklepete, při vytírání ji dáte někam na bok, například na pohovku a až podlaha uschne, kožešinu vrátíte. Co se týče sladění s domácností, hodí se téměř kamkoliv, jen musíte zvolit příjemnou kombinaci.

Jestliže je vaše místnost sama o sobě výrazná, máte zde mnoho jiných originálních dekorací, pak je lepší volit nějakou nenápadnou kožešinu, například bílou, šedou a podobně, aby nenarušovala celkový vzhled. Naopak pokud máte jednoduchý moderní styl, například celou místnost sladěnou v jedné barvě, pak se nemusíte bát pořídit si kožešinu i v nějakém netradičním odstínu jako je tmavě modrá, růžová a podobně, neboť tato kožešina dodá místnosti šmrnc. Samozřejmě záleží na tom, co se vám líbí.

Kožešina je velmi krásná a příjemná dekorace, která se hodí do každé domácnosti, může vaši místnosti dodat tu správnou atmosféru, a navíc vás zahřeje.

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková