Zlaté mince jako dárek jsou sázkou na jistotu

Už vám dochází nápady, čím obdarovat svou rodinu, kamarády, věrné zaměstnance či nejspolehlivější obchodní partnery? Na letošní Vánoce či pro jakoukoliv jinou příležitost pro vás máme skvělý tip. Darujte investiční zlato, tím určitě nikoho neurazíte. Zlaté mince jsou dárkem doopravdy univerzálním. Hodí se jako dárky pro muže i pro ženy, ocení je lidé v každém věku. Lze je darovat dokonce i novorozenci třeba ke křtinám. Než nabyde rozumu a naučí se zacházet s penězi, zlatá mince vzroste na hodnotě. Jednoho dne ji smění za peníze a ty použije třeba na zaplacení řidičského průkazu, svatební hostiny či vybavení do svého prvního bytu.

Darujte peníze v mnohem hezčí podobě

Pokud nevíte, čím někoho obdarovat, častokrát mu dáte peníze. Nepřipadá vám ale obyčejné darovat peníze v obálce? Darujete-li zlatou minci, také vlastně dáváte peníze. Jde však o dárek mnohem originálnější, a navíc zajistíte, že ty peníze časem neztratí hodnotu. Zlatou minci lze vybrat podle účelu. Pro svátek se hodí třeba mince s vyobrazením jména obdarovaného. V e-shopu zlate-mince.cz naleznete mince se všemi běžnými českými a slovenskými jmény.

Se zlatem může obdarovaný naložit dle svých představ

Zlatá mince, jež na sobě má znamení zvěrokruhu, rozhodně stojí za vystavení. A až obdarovaného omrzí, prostě ji prodá. Za utržené peníze si pořídí, po čem jeho srdce touží. Zlatá mince je sice malým, ale i praktickým a hodnotným dárkem. Díky možnostem různých designů obdarovaný nikdy nezapomene, jaké příležitosti minci dostal. Vyrábí se například i mince, na nichž je titul, ty jsou ideálním dárkem k promoci. Mince s nápisem výročí svatby je určena zase k této příležitosti. A cena? Zlaté mince se dají pořídit zhruba v hodnotě 1 500 až 1 300 000 Kč, jsou tedy vhodné pro menší i větší příležitosti. Levnější variantou jsou mince stříbrné, ty ale nejsou až tolik výhodné, protože u nich platíte i 21% DPH. Investiční zlato, tedy i mince, je od něj osvobozeno.

Publikováno: 11. 09. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková