Tryskání pískem systémem Torbo: Neuvěřitelně široké uplatnění

Trápí vás, že fasáda vašeho domu již nevypadá jako nová a přes veškerou vaši snahu se vám ji nepodařilo vyčistit? Potřebujete ze zdiva odstranit starou omítku? Anebo opracovat povrch dřevěné či kovové konstrukce? To vše hravě zvládne technologie tryskání pískem, se kterou mají bohaté zkušenosti technici z AXIOM REAL. Disponují špičkovými německými systémy TORBO a zabývají se především čištěním povrchů pomocí jemného abraziva. Překážkou nejsou umělé ani přírodní materiály.

Mobilita a nízká prašnost

Tryskání pískem pomocí strojů Torbo patří k nejefektivnějším metodám opracování povrchů. Podle německého Institutu pro bezpečnost práce BIA je prašnost tohoto systému až o 95 % nižší než v případě podobných technologií. Díky tomu nachází využití při práci i v místech se zvýšeným pohybem osob. Další velkou výhodou pískování je nezávislost na připojení k vodě a elektřině. Proto se o něm často píše jako o „mobilním pískování – tryskání“.

Využívá se uvnitř i venku

Tryskání pískem nachází využití při širokém spektru činností – při čištění fasád, odstraňování omítek a nátěrů, tryskání cihel, přípravě podkladu pro aplikaci nátěrových systémů a stěrek, pískování kovů (po přidání inhibitoru), čištění dřeva a dřevěných konstrukcí, sanaci betonu a mnohém dalším. A protože jde o velmi šetrnou metodu, používá se také při opravách a rekonstrukcích památek. A co graffiti? Ani to není pro technologii překážkou. Systémy Torbo jsou natolik účinné, že se běžně používají jako jeden z nástrojů při odstraňování pouličních uměleckých děl. Chcete se o tryskání – pískování dozvědět více? Další informace o možnostech využití najdete na www.tryskani-piskovani-ars.cz.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková

Tagy: pískování | tryskání | tryskání pískem