PVC opláštění pergol a altánů: Výhody, které vás přesvědčí

S tím, jak se snažíme trávit mnohem více času na zahradě, také stoupá poptávka po inovativních způsobech, jak využívat pergoly a zahradní altány celoročně - anebo alespoň po většinu roku. Jednou z efektivních a praktických možností, jak toho dosáhnout, je pořízení pergolového opláštění z měkčeného PVC. Jaké výhody nabízí a kde se po něm poohlédnout?

Ochrana před povětrnostními vlivy

S PVC rolovacím systémem se nemusíte spoléhat pouze na ideální počasí. Opláštění pergoly vám poskytne spolehlivou ochranu před deštěm, větrem, nebo dokonce chladnými zimními větry, čímž vám umožní plné využití venkovního prostoru po celý rok. Stejně fungují lamelové clony neboli PVC lamely, které se využívají v průmyslových provozech.

Celoplošné zakrytí a zimní zahrada

Díky speciální konstrukci rolovacího systému s měkčeným PVC můžete snadno dosáhnout celoplošného zakrytí pergoly, vytvořit útulnou zimní zahradu, a prodloužit si tak letní i grilovací sezónu. Opláštění drží montážní lišty a kolejnice - pojezdy.

Jednoduchá montáž a manipulace

Instalace PVC opláštění je jednoduchá a manipulace s ním je snadná. Nemusíte se starat o složité postupy nebo obtížnou obsluhu. S tímto rolovacím systémem získáváte flexibilitu ve využívání pergoly podle aktuálních potřeb a počasí.

Tip: Pergolové opláštění najdete například u společnosti RONAX DEVICES s.r.o. V rozsáhlé nabídce nechybí PVC fólie, stejně jako kedrové lišty či hliníkové lišty a agrafy. Majitelé automobilů pak ocení sluneční termoclony.

Dlouhá životnost plastů

PVC panely jsou známé svou odolností vůči různým povětrnostním podmínkám a extrémním teplotám. Díky tomu můžete mít jistotu, že materiály použité pro plastové závěsy odolají nejtvrdším mrazům a zajistí dlouhodobou spolehlivost.

Možnost výroby na klíč a barevná variabilita

PVC opláštění si můžete nechat vyrobit na míru. Kromě toho dostanete na výběr mezi transparentním měkčeným PVC pro neomezený výhled a barevným provedením dle vlastní preference. Ceny nejsou vysoké - a pokud natrefíte na výprodej PVC fólií, ušetříte nemalou částku.

Výztuhy pro pevnost a odolnost

Kvalitní konstrukce s horní, střední a spodní výztuhou zajišťuje, že opláštění zůstane pevné a odolné i za silného větru. Rolovací clona je navíc vybavena gumovými úchyty, které udržují PVC v napnutém stavu a zajišťují bezproblémový chod systému.

Odpověď na větrné podmínky

Rolovací clona odolá větru až do rychlosti 15m/s, což znamená, že můžete bez obav užívat venkovní prostor i v případě větrného počasí.

Publikováno: 18. 11. 2023

Kategorie: Zahrada

Autor: Veronika Hrušková