Rychlý internet třeba i s televizí

Doma je tam, kde se vám Wi-Fi připojuje automaticky. Tento úsměvný vtípek je však v dnešní době realitou. Wi-Fi a spolu s ní i rychlé internetové připojení jsou dnes samozřejmostí v každé domácnosti. Máte je? Respektive je váš internet dostatečně rychlý? Otázkou je, jak rychlý internet už lze považovat za rychlý, že? Dnes je poměrně běžné mít doma internet s rychlostí vyšší než 50 Mb/s, tedy aspoň download.

Češi mohou surfovat klidně rychlostí 1000 Mb/s

Ze srovnání na Rychlost.cz vyplývá, že průměrné rychlosti stahování se u jednotlivých poskytovatelů poměrně běžně pohybují nad 50 Mb/s. Samozřejmě se najdou i výjimky, některé domácnosti stále fungují s internetem jdoucím kolem 30 Mb/s. Často je to však pouze jejich vlastní volba. Ve většině obcí působí více poskytovatelů, takže je pouze na vás, kterého si vyberete. Například na https://www.nej.cz/ nabízí díky kvalitní optické síti rychlost až 1000 Mb/s. Je ovšem fakt, že takto rychlý internet běžný uživatel kolikrát ani nevyužije.

Stoupá zájem o internetové televize

S rychlejším internetovým připojením je třeba počítat, pokud doma máte IP kamerový systém, několik dětí, které se paralelně účastní výuky s webkamerou (tyto přenosy jsou na síť náročné), nebo internetovou televizi. Právě její popularita v poslední době stoupá. Češi jsou již unavení z neustálých změn. Není tomu dlouho, co si kupovali set-top boxy kvůli DVB-T, nyní přichází nové digitální vysílání DVB-T2. Internetová televize tento problém řeší jednou provždy, funguje přes internet, takže změny v technologiích pozemního vysílání nehrají roli. Kromě toho je internetová televize komfortnější. Umožňuje pouštět si pořady zpětně, pozastavovat je, když si potřebujete odskočit, a také vybrat si z bohaté nabídky programů. Spousta poskytovatelů internetového připojení nabízí internetovou televizi v balíčku s připojením k internetu. I tohle tedy může být cesta pro vaši domácnost.

Publikováno: 22. 12. 2020

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková