Římské rolety jsou luxus, který oceníte nejen v ložnici

Ložnice, obývací pokoj, pracovna i další místnosti, kde se potřebujete cítit komfortně. Všude tam nalézají římské rolety využití nejen jako praktická vychytávka, která interiér chrání před slunečními paprsky a dopřává jeho obyvatelům dostatek soukromí, ale i jako stylová dekorace a luxusní bytový doplněk. V čem tkví jejich hlavní výhody?

Stínící technika pro dostatek soukromí i stínu

Římské rolety, jakož i stínící technika obecně, se hlavně z počátku své existence prodávaly z důvodů ryze praktických. Jejich nejdůležitější rolí totiž elementárně je:
  • ochránit interiér před vysokými vedry, slunečními paprsky i zářením Měsíce;
  • dopřát osobám uvnitř místnosti dostatek soukromí během dne i noci.
Touha po udržení příjemné teploty v místnosti a zamezení situaci, kdy by vás v ložnici nebo třeba obýváku někdo pozoroval z ulice, sousední zahrady nebo protilehlého domu však dnes již nejsou zdaleka jedinými důvody, pro které se římské rolety vyplatí do domácnosti pořídit.

Římské rolety jako stylový doplněk luxusní domácnosti

Ať už se rozhodnete pro římské rolety na okna záclonového typu na řetízkové nebo elektrické ovládání, jedním si můžete být jistí. Při správném výběru látky, její barvy, vzoru a míry průsvitnosti kromě praktických vlastností velice oceníte i jejich estetickou stránku. Pro dokonalý efekt je však potřeba římské rolety a jejich styl citlivě sladit s ostatními komponenty interiéru; včetně nábytku, vymalování, tapetami, koberci, obrazy i jinými dekoracemi.

Nevíte si rady? Nechte si poradit a vyrobit římské rolety na míru

Pokud cítíte, že v sobě nemáte ani špetku „uměleckého střeva“ a design vám nic neříká, můžete se obrátit na specializovaného prodejce rolet, která vám je připraví na míru vaší domácnosti. Navíc, provedení cenové nabídky bývá u zaběhnutých a prověřených společností většinou zcela zdarma.

Publikováno: 01. 10. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková

Tagy: římské rolety | římské rolety na míru