Rekonstruujete? Seznamte se se žhavými podlahářskými trendy

Chystáte se vybírat podlahovou krytinu do jednotlivých pokojů vašeho vytouženého domova? Máte už představu o vlastnostech dostupných materiálů a víte, do kterého pokoje se hodí dřevo, a kam byste raději měli položit pvc podlahy? Pokud jste se s těmito informacemi ještě nestihli seznámit, pak jsme pro vás připravili základní přehled nemodernějších trendů na poli podlahových krytin. Pojďte se o nich dozvědět více!

Koupelna a kuchyně si zaslouží snadnou údržbu

Podlahy určené do místností s vyšší mírou vlhkosti musí disponovat specifickými parametry, aby vám dlouho vydržely a daly se snadno udržovat. Ideálním kandidátem pro pokládku do kuchyně nebo sociálního zařízení je vinylová podlaha. Ta vyniká vysokou odolností a jednoduchou údržbou. Kromě toho, že se dá pořídit ve speciální voděodolné úpravě, je specifická také širokou nabídkou dekorů. Na rozdíl od dlažby, která je sice velmi efektivní, je vinyl mnohem levnější a působí útulným a teplým dojmem.

Nesmrtelné dřevěné materiály sluší obýváku i ložnici

Dřevěná podlaha je evergreenem, který nikdy nevyjde z módy. Perfektně se hodí do místností s podlahovým vytápěním. Tento přírodní materiál dokáže navodit harmonickou atmosféru, proto je využíván především do obývacích pokojů a ložnic, kde trávíte nejvíce času. Mimo to působí velmi elegantním dojmem, takže chcete-li zapůsobit na návštěvy, s parketami nešlápnete vedle.

Odolná imitace přírodních materiálů

Pokud se vám motiv dřeva líbí, ale upřednostnili byste cenově dostupnější variantu, pak bude pro vás to pravé ořechové plovoucí podlaha. Z pestrého výběru dekorů, které imitují přírodní materiály, si vybere úplně každý. Navíc se tento typ krytiny hodí do jakékoliv místnosti. Jestli si nechcete lámat hlavu s výběrem, pak si pořiďte plovoučku a nechte ji položit v celém vašem domově.

Publikováno: 24. 02. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková