Při rekonstrukci ploché střechy je dobré myslet na ekologii a finanční úspory

Ploché střechy nejsou u rodinných domů převažující, což je možná s ohledem na možnosti jejich realizací trochu škoda. Pokud se chystáte na stavbu či rekonstrukci vašeho domu, pak je rozhodně na místě uvažovat nad tímto řešením. Plochá střecha může být využívána nejen u bytových domů a průmyslových staveb, kde je to zcela běžným jevem, praktickou záležitostí se stává i u klasických rodinných domů. A to hned z několika důvodů.

Levnější a rychlejší řešení oproti šikmým střechám

Nejvíce lidi vždy zajímá cena. Realizace a zateplení ploché střechy je obecně levnější záležitostí, než pokud se pustíte do výstavby klasické šikmé varianty. Je to dáno kromě jiného tím, že zde není zapotřebí vytvářet složitý systém krovu. Díky tomu je stavba rovněž výrazně rychlejší a méně složitá, pakliže si tudíž na pomoc přizvete kvalifikované odborníky na rekonstrukce střech, nejdéle během pár týdnů můžete očekávat výsledek.

Plochá střecha šetří peníze každý den

Plochá střecha se zdaleka nevyplatí pouze z hlediska prvotních finančních nákladů. Díky kvalitní izolaci vám následně šetří peníze i druhotným způsobem, protože z vaší domácnosti skrz střechu neuniká prakticky žádné teplo, což oceníte hlavně v zimních měsících. Snižují se díky tomu náklady na vytápění objektu.

Se zelenou střechou přispějete ke zlepšení životního prostředí

Současným trendem jsou takzvané zelené střechy. Na povrchu je nanesena vegetační vrstva. Přispívá k lepší izolaci, zároveň se ani v letních měsících interiéry domácnosti skrze střešní prostor nepřehřívají. Jde také o ekologické řešení. Zeleně hlavně ve městech nikdy není dostatek. Tímto řešením můžete přispět ke zlepšení životního prostředí. Navíc stavba se zelenou střechou působí i esteticky, což rozhodně není na škodu. Zvyšuje to atraktivitu, potažmo i tržní cenu nemovitosti.

Publikováno: 31. 03. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková