Kdy zvolit koberec jako správnou podlahovou krytinu?

Nabídka podlahových krytin v posledních letech prošla výraznou změnou. Na trh přišly nové technologie a s nimi i druhy podlah. Koberec si však udržel své místo a stále se těší velké oblibě především pro interiéry dětských a obývacích pokojů. Na výběr máme hned z několika druhů, barev a materiálů. Ne každý se však hodí do každého interiéru. Podle čeho vybírat? Tuto otázku zodpoví odborníci na podlahové krytiny z centra Jehla Olomouc.

Výhody a nevýhody koberce

Stále více lidí si nedovede představit svoji domácnost bez koberce. Je nejen vhodným interiérovým doplňkem, který dodává pocit útulnosti, ale také šetří klouby, záda a zabraňuje kročejovému kroku. Jedná se totiž o podlahovou krytinu, která je velmi příjemná na dotek. Žádná jiná podlahová krytina nenabídne takový komfort.

Výhodou koberce je jeho snadná a rychlá pokládka. Také znatelně tlumí hluk a udržuje až 25 % tepla v interiéru. Navíc, některé druhy koberců dokáží regulovat vzdušnou vlhkost v místnosti, což ocení především alergici. V neposlední řadě máme na výběr z několika druhů, typů a barevných vzorů.

Naopak nevýhodou je životnost. Koberce jsou náchylné na poškození vláken v zátěžových místech. Například nohy od nábytku se do něj obtisknout poměrně rychle. Ve frekventovaných místech může dojít k vyšlapání tzv. „cestiček“. Co se týká údržby, je v porovnání s jinými podlahovými krytinami náročnější.

Vybírejte koberec z praktického i estetického hlediska!

Dnes jsou koberce k dostání hned v několika variantách. Proto je před pokrytím podlahové plochy důležité si zodpovědět otázky: „Kde bude koberec položen?“ a „Jakou bude mít funkci?“.

Koberec se může lišit velikostí, materiálem, použitou výrobní technologií a typem nášlapné plochy. Do každého interiéru se hodí jiný typ, materiál i barva.

Například koberec syntetický a přírodní se liší hned v několika faktorech. Syntetické koberce se vyrábějí z odolného materiálu, který má paměťovou schopnost a vyšší životnost. Přírodní koberec je vyroben z rostlinných nebo živočišných materiálů. Je příjemnější na dotek a má výborné termoregulační schopnosti.

Nechejte si poradit s výběrem vhodného typu koberce od odborníků z Jehla.cz

Koberec je nejen výrazným designovým doplňkem interiéru, a proto není dobré jeho nákup podceňovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem toho pravého koberce pro vás. Disponujeme širokým portfoliem podlahových krytin. Najdete u nás koberce metrážové, kusové, čtvercové, běhouny, koberce do čistících zón i travní koberce.

Jehla.cz působíme na trhu s podlahovými krytinami již přes 20 let. Platíme za jednoho z největších dodavatelů kompletního sortimentu podlah a dveří v České republice. Nabízíme odborný prodej i služby spojené s pokládkou podlahových krytin. Dbáme na pravidelné školení našich odborníků, kteří disponují moderním vybavením a používají nejmodernější technologie. Zaručujeme profesionální přístup a kvalitně odvedenou práci.

Za dobu své existence jsme se staly významnými dodavateli podlahových krytin pro zákazníky, prodejce, stavební firmy a podlaháře. Vybudovali jsme síť prodejen po České republice a jako jedni z mála odebíráme od domácích i zahraničních výrobců. Spolupracujeme s architekty a bytovými designéry. Zakládáme si na dodržení domluvených termínů dodání a zhotovených podlah.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného koberce do vašeho interiéru? V Jehla.cz vám rádi pomůžeme! Kontaktujte nás nebo rovnou přijďte posedět u šálku kávy do jedné z našich kamenných prodejen, kde probereme nejvhodnější řešení pro vás.

Publikováno: 19. 09. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková