Připravujete místo na přebalování? Víme, co tam nesmí chybět!

Dříve než si domů z porodnice přinesete ten maličký vytoužený uzlíček štěstí, čeká vás doma spousta práce. Objednat kočárek a autosedačku, sestavit postýlky pro děti a také vymyslet, kde budete vašeho mrňouska přebalovat. Pojďte si s námi přečíst o tom, co nesmí chybět u správného přebalovacího pultu!

Plenky

Určitě musí mít vaše přebalovací místo dostatek úložného prostoru na jednorázové plenky, ale i na plenky látkové a další potřeby. Plenek spotřebujete opravdu velké množství, proto kupujte velká balení, balení s dárkem (třeba s vlhčenými ubrousky), či hračkou pro vaše miminko.

Přebalovací podložky

Přebalovací podložky budete potřebovat nejen na vaši přebalovací komodu, ale i na cesty. Na návštěvu k lékaři, či přebalení v bojových podmínkách – například na sedačce v autě. Určitě je ocení i rodiče dětí, jež trpí nadměrným refluxem, kdy přebalovací podložku dáte pod miminko do kočárku a nebudete muset po každé prát vložku do kočárku.

Dětská kosmetika

Další maličkosti, které se vám budou hodit, jsou: dětské vlhčené ubrousky, dětská kosmetika, mastička na opruzeniny, koš na použité plenky, přebalovací taška na cesty, nějaké hračky, které zabaví vaše dítě během přebalování.

Osvětlení

Myslete na to, že miminko bude třeba přebalit i v noci. K přebalovacímu pultu se bude hodit lampička, která vydává měkké světlo, ale nebude miminko příliš oslňovat, aby zase rychle brzy usnulo. Nebo můžete sáhnout po hračce, která projektuje hvězdičky na strop, miminko bude sledovat obrázky na stropě a vy ho snadno rychle přebalíte, abyste zas mohli jít oba v klidu spát.

Koš

Nezapomeňte ani na kvalitní koš na použité plenky, hodí se vždy, protože obalí každou plenku zvlášť do voňavého sáčku a vy nebudete muset běhat s odpadky tak často.

Publikováno: 14. 11. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková