Pravidla pro anglický styl bydlení. Mějte domácnost jako ve staré dobré Anglii

Chcete mít svou domácnost zařízenou tak, jako mají své domácnosti zařízené lidé ve staré Anglii? Pak si do domácnosti nechte vklouznout anglický styl, který je známý svou přeplácaností a kýčem. I když se někomu může jevit anglický styl domácnosti přeplácaný nebo příliš kýčovitý, pravdou je, že i v tomto se skrývá jisté kouzlo. Abyste vybrali správný nábytek nebo bytový textil, prozraďme si několik pravidel, které se anglického stylu bydlení týkají.

Stejně jako každý jiný styl bydlení, i anglický styl bydlení má svá vlastní pravidla, kterých je dobré se držet při zařizování domácnosti. Zmiňme si několik z nich, ať je zařizování domácnosti jednodušší a rychlejší.

Masivní křeslo i čalouněná sedačka je nutnost

Pokud jste někdy byli v anglicky zařízené domácnosti, víte, že tento styl si na nábytek opravdu potrpí. A potrpí si zejména na hodně výrazný, masivní nábytek. Do každého domova zařízeného do zmiňovaného stylu tak patří masivní křeslo, které dodá interiérům šmrnc. Také se nesmí šetřit bobíky. A co dalšího se nesmí v takových domácnostech postrádat? Jednoznačně čalouněná pohovka, na které by mělo sídlit mnoho polštářků, které budou honosné, řasené, ve tmavších odstínech.

Vana na nožičkách jako typický koupelnový kýč

Jak již bylo zmíněno, anglický styl se může mnohým jevit jako jeden velký kýč. Ono se to mnohým jeví takto i díky vaně na nožičkách, která do anglicky zařízených koupelen zkrátka patří. Vany na nožičkách však nejsou levnou záležitostí.

Tapety jako známka luxusu

Myslíte si, že už toho bylo dost? Kdepak! Anglický styl nezná slovo “dost”. O tom ostatně svědčí i tapety, které by měly nést nejrůznější honosné vzory. Nebojte se nalepit tapety do každé místnosti v domě, je to lepší, než zdi v takto zařízených interiérech malovat.

A co do dětského pokoje?

Nebojte se experimentovat, ale ani vsadit na jistotu. Mohou to být kombinace pastelových barev u nábytku nebo oživení formou sedacího vaku či rozkládacího křesla a hracího pole.

Publikováno: 29. 01. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Barbora Kocourková