Skutečně odborná pokládka podlah

Naše firma se dlouhodobě věnuje vysoce profesionální pokládce podlahových krytin a jejich následné údržbě. Díky mnoha rokům působení na trhu a stovkám realizovaných zakázek a projektů máme otestovány všechny kvalitní výrobce podlah. Klientům tak vždy dodáváme pouze takovou podlahovou krytinu, kterou máme osobně vyzkoušenou. Samozřejmě jsme schopni položit i podlahovou krytinu dodanou přímo klientem. Zakázky realizujeme hlavně v Praze a okolí do 40 km, naši odborní podlaháři jsou k dispozici pro domácnosti i komerční prostory.

Úvodní konzultace na místě

První schůzku a konzultaci s naším pracovníkem na místě pokládky podlahy nabízíme zdarma stejně jako měření prostor a položkovou kalkulaci prací. Samozřejmě poskytujeme také službu vyrovnání podkladu před pokládkou a případný odvoz původní krytiny za účelem její ekologické likvidace.

Podlahové potěry pro každého

Betonový potěr je tradičním materiálem pro zhotovení pevných, odolných a hlavně zcela rovných podlah v každém prostoru. V poslední době si získal popularitu také novější potěr anhydritový. Každý z těchto materiálů má svá specifika. Ta je potřeba zohlednit při volbě potěru, stejně jako na nich závisí konkrétní pracovní postup během realizace pokládky. Výhodou betonového potěru je vysoká voděodolnost, nevýhodou pak nutnost dilatačních spár. Předností anhydritového potěru je minimální smršťování materiálu a snadné provedení tohoto typu. Je ovšem docela citlivý na vlhkost, která výrazně snižuje jeho pevnost. Navíc je anhydrit stabilní pouze do teploty 45°C.

Typy potěrů

Potěr spojený přímo s podkladem se používá hlavně ke zlepšení vlastností povrchu podlahy, případně k vyrovnání nerovností. Obvykle se nanáší v síle 10 mm - 30 mm. Potěr nanesený stěrkou může mít dokonce tloušťku jen několika milimetrů. Tato realizace náročná, protože hrozí proniknutí defektů a trhlin ze spodní podlahové vrstvy. Navíc je nutné zajistit pevné spojení s podkladem. Verze oddělená od podkladu pomocí separační vrstvy je vhodná tehdy, když je obtížné nebo zcela nemožné zajistit kvalitní spojení potěru s podkladem. Realizuje se ve vrstvě o tloušťce od 2 do 4 mm. Typicky se toto provedení používá na podkladech opatřených nátěrem, ošetřených nebo znečištěných olejem při přítomnosti deformací a trhlin. Separační vrstva izoluje defekty spodní vrstvy podlahy od nového potěru. Plovoucí potěr se používá u takových podlah, kdy je třeba utlumit kročejový hluk. Nejčastěji se používá v bytech a rodinných domech a v kancelářských budovách. Potěrová vrstva se nanáší v tloušťce od 40 mm. Realizaci podlahového potěru je odborná práce, kterou je vždy vhodné svěřit specializované firmě. Zajistíme veškeré fáze prací od posouzení a přípravy podkladového povrchu až po samotnou realizaci podlahového potěru.

Kontakty

V případě jakýchkoli dotazů nebo zájmu o konkrétní konzultaci se na nás neváhejte obrátit na telefonu +420 732 653 601, mailové adrese info@podlahygroup.cz nebo skrze kontaktní formulář na webu.

Publikováno: 18. 11. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková