Jakého psa do bytu? Tato plemena vám z bydlení kůlničku neudělají

Psi prý patří na zahradu. Opravdu – a kdo to řekl? Spousta psích plemen je naopak přímo stvořena do prostředí bytu. Takže pokud jste si z určitých důvodů pejska doposud nepořídili, ale přesto po čtyřnohém společníkovi toužíte, máte možnost. Připravili jsme pro vás tipy na plemena, která se u vás budou cítit skvěle i navzdory tomu, že bydlíte v paneláku.

Na co si dát pozor?

Pes vhodný do bytu by měl vydržet v klidu i v nepřítomnosti majitele. Proto jsou vhodná spíše klidná až líná plemena, která se z nudy nepustí do nábytku. A pokud si přeci jen vyberete temperamentnějšího hafana, nezapomeňte mu pořídit spoustu hraček. Ideální charakteristika plemene psa vhodného do bytu je následující: uvolněný, klidný, samostatný a tichý – například takový malamut v době nepřítomnosti páníčka vyje na celé sídliště, což není příjemné pro majitele ani sousedy. A jaká konkrétní plemena psů jsou „sázkou na jistotu“? Je jich poměrně dost, ovšem k nejoblíbenějším patří tato:

Yorkshirský teriér

Je malý, klidný a jako stvořený do bytu. Rodinu miluje a většinou mu nedělá problém kontakt s dalšími zvířaty.

Maltézský psík

Jedno z nejmírumilovnějších plemen vůbec – to je maltézský psík neboli maltézáček. Miluje děti a děti milují jeho. S ostatními psy se snáší velmi dobře. Psí krmení pro takového drobka vás navíc nevyjde na moc peněz.

Bostonský teriér

Nemáte předchozí zkušenosti s výcvikem a zároveň toužíte po pejskovi, který je trochu temperamentnější? Ze všech teriérů vám zřejmě nejlépe sedne sympatický bostonský teriér. Byt mu v žádném případě nevadí, častá samota ano.

Francouzský bulldog

Plemeno, které je v posledních letech velmi populární. Je menší než jeho příbuzný anglický bulldog a má úžasnou povahu. Přátelský, milý a poměrně klidný pejsek je se svými páníčky šťastný i v bytě.

Německá doga

Potřebujete hlídače? Německá doga je obrovská, ale překvapivě skladná. Nedá dopustit na děti a budí respekt – zkrátka ideální kombinace, nemyslíte? Vzhledem ke své stavbě však vyžaduje kvalitní psí krmivo.

Publikováno: 05. 04. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková