Investujte do kvalitních venkovních rolet. Vyplatí se to

Obsah článku:
  1. Styl
  2. Ochrana
Stínící technika v podobě vnitřních a venkovních žaluzií či rolet neslouží pouze k dekoraci, ale chrání i rodinný dům, respektive byt před povětrnostními vlivy. Předtím, než se pustíte do výběru konkrétní varianty, si ujasněte, co vlastně od takových stínících prvků očekáváte, aby naplnily vaše očekávání. Existují různé faktory, které ovlivňují výběr žaluzií a rolet, například kam je chcete umístit, kolik světla a soukromí v místnostech potřebujete a podobně. Stejně tak je nezanedbatelným faktorem rozpočet, který jste ochotni pro stínící techniku uvolnit. Počítejte s tím, že venkovní rolety do okna jsou sice nákladnější, ovšem ve výsledku dokážou naplnit očekávání i náročných jedinců.

Styl

V závislosti na koncepci rodinného domu si můžete vybrat i styl zastínění. Pokud máte malá okna, ideální variantou jsou rolety, kdežto vertikální žaluzie jsou zase vhodné do místností s velkými okny. Pokud preferujete venkovní provedení, v takovém případě nejste nijak omezeni, protože venkovní rolety se přizpůsobí jakékoliv velikosti oken.

Ochrana

Hlavní funkci žaluzií a rolet je regulace světla a zajištění soukromí. Barvy a materiály hrají v tomto ohledu klíčovou roli. Výběr barev není jen o tom, jak se hodí k vaší nemovitosti, ale také musí přinést užitek. Potřebujete blokovat veškeré světlo, nebo si jen chcete vykouzlit soukromí a zároveň si dopřát trochu přirozeného světla? I takové otázky byste si měli pokládat. Pokud hledáte internetový obchod, odkud můžete objednat rolety a žaluzie, obraťte se na společnost SunDEX. Jedná se o výhradně českou firmu, která si zakládá na kvalitních produktech a službách. V portfoliu je kromě rolet a žaluzií také látková pergola a další způsoby zastínění. Postará se o vás proškolený personál, a to od počátečního poradenství přes konzultace až po montáž a úklid.

Publikováno: 23. 02. 2022 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková