PVC podlaha je ideální podlahovou krytinou z pohledu ceny, estetiky i životnosti

Při výběru podlahové krytiny do interiéru se držíme svého vkusu. Někomu se líbí koberce, jiný nedá dopustit na plovoucí podlahu. Proti gustu žádný dišputát. Každý druh má jiné vlastnosti a pyšní se výhodami. PVC podlaha vás překvapí nízkou pořizovací cenou a všestranným použitím. Designové PVC podlahy je možné položit nejen do ložnice, obývacího pokoje, ale také do kuchyně a na chodbu. Dalo by se říci, že sedí všem místnostem v domě. Jen v koupelně jsou prostě nejjistější praktické obklady a dlažba.

Výhody jednotlivých druhů podlah

Dřevěná podlah je nádherná, hřeje a zaujme dlouhou životností, nicméně je cenově někde jinde a neosloví náročnou údržbou. Laminát patří k moderním materiálům, ale je chladný jako psí čumák a nesmí přijít do kontaktu s vodou! O pružnosti a odolnosti tvrzeného vinylu nelze pochybovat. Snadno se o něj pečuje. Koberce jsou kapitolou sama o sobě. Jejich design je fantastický, ale ve vyšších vlasech se drží nečistoty a prach. Pro alergiky jsou tedy koberce spíše noční můrou. PVC podlaha je oproti jiným krytinám levná záležitost, vydrží dlouho jako nová a ohromí moderními dekory.

Vsaďte na jistotu!

Podlahové krytiny z PVC jsou vhodné na chodbu, protože se dobře vytírají, nekloužou a vypadají hezky. Obdobné je to i v kuchyni. PVC podlaha není kluzká a nečistoty setřete mokrým hadrem. Když se na ni vylije voda, nic se jí nestane. Navíc se tyto produkty prodávají v rolích o různých rozměrech a v pestrých designech. To vyhoví milovníkům přírodních vzorů i extravagance. Do obýváku se hodí PVC také, protože je hřejivé, tlumí odrazy každičkého kroku a je příjemné na dotek. Dětský pokoj a ložnice budou po tomto druhu krytiny lačnět, nýbrž je antialergenní, odolný a navozuje pocit tepla, a to nejen od nohou.

Publikováno: 04. 09. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková