Jak si vybrat okna pro novostavbu a rekonstrukci? Podívejte se, jaké máte možnosti

Ať již plánujete novostavbu, nebo rekonstruujete, nakonec vás čeká rozhodování, jaká okna si zvolit. Dnes jsou sice do počtu instalací jednoznačně nejčastěji využívaná plastová okna, nejsou však zdaleka jedinou volbou. Jaký materiál si tedy vybrat?

Plastová ona nemusí být jen bílá – k dispozici jsou barvy i dřevěné dekory

Na bílou barvu oken jsme zvyklí. Vidíme ji všude kolem nás. Jsou to typická okna používaná při revitalizacích panelákových domů. Ale pokud chceme bezúdržbová a ekonomicky výhodná okna i pro rodinný domek, rozhodně jenom u bílé zůstávat nemusíme. Firma JIS dodává plastová okna ze špičkových profilů Inoutic, které lze opatřit různými dekoračními, trvanlivými a odolnými fóliemi v barvě či v dekoru dřeva. Vybrat si lze z několika kategorií oken, jež se liší součiniteli postupu tepla i typem zasklení. V sortimentu nechybí ani okna, která splňují přísné normy pro pasivní stavby. Zajímavým řešením jsou plastová okna JIS Eforte+ Aluclip, která kombinují dokonalé izolační vlastnosti plastu a hliníkový design. Pohledové části oken mají na sobě hliníkový klip. Ten si lze vybrat v několika barevných provedeních.

Dřevo je prostě dřevo a dřevěná okna mají své místo v moderních stavbách i v rekonstrukcích

Mnozí z nás si pořád potrpí na ušlechtilý vzhled dřeva, a pravdou je, že k některým novostavbám či rekonstrukcím dřevo prostě patří. JIS dodává dřevěná okna z kvalitního mořeného českého dřeva. Opět si lze vybrat okna s různými součiniteli prostupu tepla, zasklením, ale i dřevohliníková okna, která kombinují odolnost hliníku ve venkovním prostředí a dřevěný design pro interiér. A samozřejmě nejen to. Řada odborníků považuje právě dřevohliníková okna za nejlepší řešení při výběru oken. Dřevo vždy patří do rekonstruovaných historických domů a chalup. JIS nabízí dokonce i tradiční špaletová okna, která však již dokážou splnit i přísné moderní normy. Vyrobí pro vás tedy tradiční špaletové okno s dřevěnou okapničkou, ale současně s izolačním dvojsklem, perfektním těsněním, skrytým kvalitním kováním, s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi i se schopností tlumit zvuk.

Hliníková okna patří všude tam, kde požadujeme vysokou pevnost a mechanickou odolnost

Materiál hliník dokáže nabídnout moderní vzhled pro exkluzivní novostavby, ale i skvělé mechanické vlastnosti. Je ideálním řešením pro velká funkční okna, pro pevné a stejně tak pro posuvné prosklené stěny. Umí se přizpůsobit nestandardním rozměrům skel i tvarům skleněných tabulí a nabízí funkční a hypermoderní luxus. Hliníková okna jsou skvělým řešením pro každého, kdo hledá více než klasiku.

Okna JIS

Pořád nevíte, z jakých oken si chcete užívat výhled ze svého bytu či domu? JIS nabízí nejen 25 let zkušeností s výrobou oken, ale i konzultace zdarma, které vám pomohou se efektivně rozhodnout.

Publikováno: 30. 03. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková