Jak vybrat firmu na opravu nebo rekonstrukci střechy?

Kola dělají auto a střecha zase dům. Chrání nás i vnitřek budovy před povětrnostními vlivy a slouží jako důležitá tepelná izolace. Proto bychom se o ní měli náležitě starat a udržovat ji ve stoprocentním stavu. Případnou opravu či rekonstrukci pak svěřit odborníkům, kteří dodrží doporučené technologické postupy a práci „neošidí“. Ale jak si z široké nabídky firem vybrat tu správnou? Dodržíte-li následující pravidla, nenaletíte.

Oslovte firmy z okolí a požádejte o rozpočet

Prvním krokem je důkladné zmapování trhu. Udělejte si přehled o všech firmách, které působí v okolí vašeho bydliště a oslovte je s žádostí o kalkulaci rozpočtu – ideálně položkového. Specifikujte své požadavky (velikost střechy, rozsah opravy či rekonstrukce střechy, typ krytiny...) a do nejužšího výběru zařaďte firmy, jež vám dodají co nejpodrobnější seznam. A samozřejmě se můžete (respektive byste měli) zohlednit reference uvedené na webových stránkách. Solidní firma se ráda pochlubí úspěšně realizovanými zakázkami a hodnocením od spokojených zákazníků.

Vyberte realizátora

Na základě předložených rozpočtu získáte pojem o cenách, doby potřebné pro realizaci i o délce záruky. Nabídky porovnejte a vyberte si tu, která se vám jeví jako nejvýhodnější. Dejte si však pozor na podezřele nízké ceny, které jsou absolutně mimo průměr. Taková firma může konečnou částku neúměrně navýšit o „skryté“ vady nebo ještě hůř – použít nekvalitní materiál. Co se týče záruky, poměrně běžně ji firmy poskytují na 5 let, některé i na delší dobu – v praxi se však může stát, že subjekt po několika letech ukončí činnost a případnou reklamaci nebude mít kdo řešit. Proto se při výběru orientujte také podle toho, jak dlouho daná firma v oboru působí.

Jak vypadá solidní firma?

Realizace střechy na klíč, opravy střech i náročné rekonstrukce jsou každodenní rutinou pro Střechy Praha Novák. Firma vznikla v roce 2000 a ročně realizuje kolem tří stovek nových střech pro rodinné domy i činžáky. Nabízí kompletní řešení včetně návrhu, řemeslných prací a dodávky stavebních materiálů od předních výrobců. Bližší informace najdete na strechy-novak.cz.

Publikováno: 06. 03. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková