Proč se vyplatí investovat do zapuštěného bazénu?

Pokud vás nebaví přeplněná koupaliště, je nejvyšší čas přemýšlet nad vlastním bazénem, protože koupací sezóna se pomalu blíží. Současný trh s bazény je však rozmanitý, a proto byste si měli nejprve ujasnit, jaká varianta se na vaší zahradě bude vyjímat. Samozřejmě záleží na prostorových možnostech zahrady, stejně tak i na vašich představách a preferencích. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi nadzemním a zapuštěným bazénem. Pokud se řekne zahradní bazén, každý si představí něco jiného. Zatímco někomu se před očima jako první objeví nafukovací provedení, které k osvěžení v horkých letních dnech postačí, někdo zase sní o zapuštěném obdélníkovém bazénu s hloubkou okolo 150 centimetrů.

Nadzemní bazény

Bazény nadzemní stále patří mezi nejžádanější, protože jsou cenově dostupnější a snadněji se montují. Jestliže máte menší děti, naprosto jim taková varianta bazénu postačí. Nadzemní bazény se vyrábí z různých materiálů – od laminovaného PVC přes pozinkované plechy až po ratanové pláště. Počítejte však s tím, že životnost nadzemního bazénu je výrazně kratší a nedocílíte takové hloubky jako u zapuštěných alternativ.

Zapuštěné bazény

Jestliže patříte mezi náročnější zákazníky, zřejmě se zaměřujete na bazény do země. Vypadají estetičtěji, zapadnou dokonale do prostředí zahrady a vydrží vám desítky let. Přestože je jejich pořizovací cena o něco vyšší, investice se vám brzy vrátí, neboť neutratíte tolik peněz za vstupné na veřejná koupaliště a do akvaparků. Potěší vás, že si můžete zapuštěný bazén zastřešit, a tím pádem výrazně prodloužit koupací sezónu. Pokud zvolíte i vyhřívání bazénu, klidně se můžete koupat po celý rok. Zvolíte si hloubku podle sebe a velikost bazénu může být taková, abyste si v něm i zaplavali. Případně se dá zakoupit protiproud, a tím si zlepšíte fyzickou kondici.

Publikováno: 08. 03. 2019

Kategorie: Zahrada

Autor: Barbora Kocourková