I s repasovaným PC můžete být vrchovatě spokojeni

Mít doma nový moderní počítač dnes automaticky znamená postrádat pěkných pár desítek tisíc. Nové stroje totiž v současnosti stojí majlant. Na vině není pouze pandemie, ale i další vlivy, třeba vzestup elektronických měn. Neznamená to ovšem, že si už nemůžete koupit slušný počítač za solidní cenu. Musíte ale sáhnout po nějakém repasovaném kousku.

Ceny jsou někde jinde

Pokud jste se nedávno dívali na nabídku moderních počítačů, případně jednotlivých komponentů, ze kterých se skládají, jistě se vám naježily všechny chlupy na těle. Ceny jsou v současné době dost podobné jako v devadesátých letech, kdy slušný počítač stál často i sto tisíc. Dnes to není o moc jiné. Tehdy se však jednalo o novinky v oblasti technologií, zatímco dnes má nějakého toho „kompa“ už skoro každý. Nicméně ten nemusí zrovna dostačovat. Hlavně milovníci hraní potřebují PC v pravidelných intervalech obměňovat. Není však potřeba pořizovat si kvůli tomu úplné novinky. Ke slušné pařbě vám bohatě stačí třeba i repasovaný Dell. Nerozjedete sice všechno na plné detaily, ovšem na druhou stranu nebudete muset kvůli koupi nového stroje rozprodávat svoje orgány. Repasované počítače jsou totiž daleko levnější než nové verze. Pro někoho může být malým překvapením, že i na ně se vztahuje záruční lhůta, i když trvá pouze jeden rok.

Je libo telefon?

Nejen počítač, ale i repasovaný telefon si můžete v současnosti koupit. Nejde o žádné ubožáčky, co zvládají maximálně tak volání a psaní SMS. Často se jedná o kvalitní stroje těch nejznámějších firem, jako jsou třeba Apple či Sony. Z pochopitelných důvodů ani v tomto případě nemůžete čekat žádné novinky. Ty však stojí často i desítky tisíc, což jsou pro většinu lidí stále velké peníze. Repasované modely naopak lze nakoupit již za několik málo tisícovek.

Publikováno: 24. 10. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková