Garážová vrata: Z jakých modelů si lze vybírat?

Plánujete výstavbu nové garáže u domu, případně jen potřebujete provést její rekonstrukci, abyste do ní měli usnadněný vjezd? Pak nejspíše hledáte vhodná vrata. Moderní systémy skutečně zjednoduší manipulaci, případně také zajistí lepší tepelný komfort uvnitř místnosti. Vždy je však nutné zvolit model přímo na míru. Jaké máte v této oblasti možnosti?

Levná vrata

Pakliže upřednostňuje nízkou pořizovací cenu, nejspíše se vám vyplatí zvolit klasická výklopná vrata. V současnosti se jedná o nejlevnější modely. Tato garážová vrata se dají instalovat už na hrubou stavbu, tudíž není zapotřebí čekat na finální dokončení realizace garáže. Mějte na paměti, že před objektem musí být dostatek volného prostoru, aby mohlo vyklápění probíhat bez problémů. Nejsou vhodným řešením třeba v okamžiku, kdy vaše garáž těsně sousedí s veřejnou komunikací. K levným verzím se řadí také posuvná vrata. U nich lze ocenit hlavně minimální nároky na výšku garáže, protože se zasouvají k jedné ze stran, nikoliv pod strop místnosti. U posuvných vrat je možné zvolit automatické i ruční ovládání. Za podobnou cenu jako posuvné modely se dají objednat rolovací vrata. Ta se při otevírání navinou do schránky, jež je umístěná přímo nad stavebním otvorem. Výhodou je již poměrně solidní tepelná izolace, pakliže je dobře vyřešena spodní část, která zajíždí do zdířky.

Sekční vrata

V současnosti jsou nejpopulárnější sekční vrata, byť se nejedná o nejlevnější modely. Vzhledem k tomu, že perfektně přiléhají k zemi, mají vynikající tepelně izolační vlastnosti, takže se hodí do vyhřívaných garáží, kde chcete udržovat příjemné klima třeba i během chladných zimních měsíců.

Dvoukřídlá vrata

Pro velké garáže, kam se vejde až několik motorových vozidel naráz, se vyplatí zvolit dvoukřídlá vrata. Opět je možné si je objednat s dálkovým ovládáním, takže při příjezdu domů nemusíte vůbec vylézat z auta. Stačí stisknout tlačítko a vrata se během pár vteřin otevřou. Moderní garážová vrata si můžete zajistit u renomované společnosti, jež se prezentuje na webu montujeme-vrata.cz. V oboru má 25 let zkušeností. Kromě prodeje a instalace nabízí ještě komplexní servisní služby.

Publikováno: 29. 01. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková