Odhlučnění bytu? Jde to snadno i rychle. Přečtěte si, jak na to!

Odhlučnění bytu je téma, které se týká každého, kdo si chce doma odpočinou a nikoliv poslouchat ruch z ulice a ještě hlučnější sousedy. Pokud je hladina hluku ve vašem jinak velmi útulném bydlení příliš vysoká, něco s tím udělejte – ať už ho způsobuje jakýkoliv zdroj, s moderními stavebními prvky ho minimalizujete jedna dvě. Zdaleka nejčastěji se šíří přes podlahu, což vyřešíte pomocí kvalitní kročejové izolace. V prvé řadě však musíte zjistit skutečnou příčinu. Proč se hluk obvykle šíří podlahou či stropem? Na vině jsou stárnutí stavebních materiálů a množství okolních vlivů, které způsobují napětí mezi jednotlivými dílci podlahové krytiny – ta proto nepříjemně vrže.

Novou podlahu nepořizujte, vystačíte si s akustickými deskami

Jak se vypořádat s hlučnou podlahou? Pořízení nové krytiny by pravděpodobně nic nevyřešilo. Vrzání se zbavíte jinak – pomohou vám speciální akustické desky (desky z akustické pěny), jejichž funkcí je separace pohybu po podlaze od konstrukce pod ní.

Realizace kvalitního odhlučnění stropu. | Foto: potichu.cz

Co když se hluk šíří jinudy?

Samozřejmě se může stát, že je v bytě nadměrný hluk i navzdory úpravě podlahy. Například se šíří od sousedů přes stěny. I v tomto případě představuje efektivní řešení zmíněná akustická pěna – například kvalitní desky Wolf, které umožňují rychlé odhlučnění obvodového zdiva. Po odhlučnění nebude po hluku ani památky. Na ulici může probíhat třeba třetí světový válka a vy se o tom dozvíte až z televize.

Odhlučnění stěny - to když máte hlučnější sousedy (nebo je nechcete obtěžovat vy). | Foto: potichu.cz

Jak desky za akustické pěny fungují?

Proč jsou desky z akustické pěny tak oblíbené? Jsou cenově dostupné a velmi účinné. Vyrábí se z malých slisovaných kousků polyuretanové pěny, které téměř nevedou zvuk. Oproti izolačním materiálům z jednoho kusu materiálu tlumí hluk mnohem lépe. Úroveň odhlučnění desek je tak vysoká, že se používají také při realizaci domácí hudební zkušebny. Spoustu zajímavých informací o odhlučnění najdete na potichu.cz.

Publikováno: 17. 04. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková