Výběr sedací soupravy je vážná věc. Nepodceňujte to!

Došli jste k závěru, že vaše stávající sedací souprava již neodpovídá současným trendům, příliš se nehodí k nově zrekonstruovanému obývacímu pokoji a zároveň se na jejím stavu projevil zub času? Na nic nečekejte a vyměňte ji za novou. Výběr však neuspěchejte a nejdříve si udělejte jasnou představu o tom, jak by měla nová sedačka vypadat - respektive si ujasněte, co od ní čekáte. Sedací souprava by měla být srdcem obýváku, ale aby tomu tak skutečně bylo, musíte sáhnout po kousku v dostatečném kvalitě. Nabídka je sice velmi pestrá, nicméně zdaleka ne všechen sedací nábytek dokáže splnit původní očekávání.

Co byste si měli předem ujasnit?

V dnešní době není problém sehnat kvalitní sedací soupravy levně. Ovšem i v případě těch levnějších modelů jde o nemalou investici – alespoň většina lidí to tak jistě vnímá. A proto byste měli dobře promyslet typ sedačky, její materiál, velikost a náročnost údržby. Jakmile jsi zodpovíte tyto otázky, získáte ucelenou představu o tom, jak by měla sedačka vypadat. To vám usnadní výběr a ušetří spoustu času.

Potřebujete víc než jen prostor na sezení?

Sedací soupravy, jak ostatně napovídá jejich název, primárně slouží k sezení. Na druhou stranu však v posledních letech přebírají funkci alternativní postele. Chcete-li i na sedačce i odpočívat, pořiďte si menší, ale o to pohodlnější pohovku. Přes den vám bude sloužit ke komfortní relaxaci a v případě potřeby z ní večer uděláte dvoulůžko s dostatečně kvalitní matraci. Takové řešení je ideální do menšího bytu bez samostatné ložnice.

Na co ještě byste měli při výběru sedací soupravy myslet?

Kritérií výběru sedačky je mnohem více, než si možná myslíte. Některá ryze individuální - například barva. Pokud máte malé děti nebo domácí zvířata, raději volte tmavší čalounění, na kterém nejsou tolik vidět flíčky. Zároveň zvažte pořízení sedačky se skrytým úložným prostorem. Ten se vám bude vždycky hodit pro uskladnění věcí, které by neměly být na očích, ale potřebujete je mít k dispozici pro strýčka příhodu. Inspiraci najdete například u specializovaného prodejce Nábytek Natali. nabídka čítá sedací soupravy všeho druhu a vybrousí velmi nároční zákazníci.