Vícedílný obraz: Moderní dekorace jako skvělý dárek pod stromeček

Čím potěšit milovníka moderního bydlení? Dejte mu pod stromeček jedinečnou dekoraci v podobě ručně malovaného vícedílného obrazu. Právě tato varianta je totiž v kurzu a neobejde se bez ní žádný obývací pokoj s prázdnou stěnou.

Obrazy v klasickém pojetí – tedy s výrazným rámem - jsou sice trochu na ústupu, ale o to větší mu zájmu se těší moderní obrazy s plátnem nataženým tak, aby byl rám zcela překryt. „Bezrámový“ celek vypadá velmi dobře a je jako stvořený do moderně koncipovaného interiéru.

Rozhodnete-li se někomu věnovat obraz jako vánoční dárek, pak se v prvé řadě ujistěte, že znáte vkus obdarované osoby. Umělecké dílo by mělo do interiéru zapadnout a nikoliv narušit stávající atmosféru. Což samozřejmě neznamená, že nemůžete sáhnout po kousku, který se stane dominantou. Přesto by měl barevně korespondovat s ostatními prvky.

Velmi důležitý je i motiv. V tomto směru je výběr velmi pestrý a budete moct zvolit mezi abstrakcí, florálními či etno motivy. Populární jsou také obrazy s postavami s mystickými motivy.

Co se týče volbou mezi jednodílným a vícedílným obrazem, celé je to čistě o vkusu. A samozřejmě i o velikosti plochy, kterou si obdarovaná osoba pro dekoraci vyčlení. Pokud víte, že obraz poputuje do menšího bytečku, de na stěnách není místa nazbyt, vyberte obraz menších rozměrů. Nemusí se přitom nutně jednat o jednodílný – k dostání jsou i menší třídílné obrazy. Na větší ploše se však bude vyjímat větší pětidílný kousek.

A kde se po krásných, ručně malovaných vícedílných obrazech poohlédnout? Nás zaujal e-shop s obrazy obrazydoma.cz. Jedná se o originály na vysoce kvalitním plátně. Působí luxusním dojmem a jsou cenově dostupné. Jednoduše ideální vánoční dárek téměř pro každého.

Publikováno: 06. 12. 2017 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková

Tagy: moderní vícedílné obrazy | ručně malované obrazy