Ušetřete místo posuvnými dveřmi a stěnami

Kdo má velký dům či byt, může si dovolit klidně desítky dveří. Do malé chodbičky se ale budou otevírat špatně. Klasické křídlové dveře prostě berou zbytečně moc prostoru, což je hlavní důvod, proč se v posledních letech tolik rozšiřují dveře posuvné. Druhou příčinou je pak moderní vzhled. Posuvné dveře se hodí do vzdušných minimalisticky zařízených bytů i domů. Není nutné bojovat s prostorem, abyste si je mohli pořídit. Mají totiž mnoho dalších benefitů.

Nejde jen o úsporu místa

Uvažujete o posuvných dveřích do bytu? To byste rozhodně měli, protože: · Jsou tiché. Nebouchá s nimi vítr, ani vy s nimi nebudete třískat. · Máte-li malé děti, nemusíte se strachovat, že si skřípnou prst do futer. · Dveře zvládnou otevřít i děti či handicapovaní na vozíčku. · Jsou moderní. Je potřeba dodávat něco víc?

Skleněné i dřevěné, do ložnice i koupelny

Posuvných dveří je na trhu opravdu spousta. Nejdřív budete pravděpodobně vybírat očima, což není vyloženě chyba, ale neměli byste zapomínat ani na kvalitu zpracování. Toužíte-li po skleněných, vybírejte varianty z tvrzeného skla, ať se vám brzy nerozbijí. Hodně byste měli dbát i na systém zavírání. Kolejnice má být pevná, dveře v ní nemají zadrhávat. Také by měly dobře doléhat. Velmi častá je domněnka, že posuvné dveře nedokážou izolovat hluk a teplo. To je ale omyl, pokud jsou dobře zhotovené. Dokonce existují i uzamykatelné varianty. Oproti klasickým křídlovým dveřím tedy nemusíte být o nic ochuzeni.

Nejen dveře lze posouvat

Velmi moderním doplňkem domova jsou celé posuvné stěny. Zastíní místnost a rozdělí ji na dvě části. Jedná se o skvělé řešení třeba pro oddělení jídelny od obývacího pokoje nebo pomyslné rozdělení dětského pokoje, pokud jej sdílí dva sourozenci. Pokud si tedy právě budujete své hnízdečko nebo rekonstruujete stávající domov, zapřemýšlejte, zda jej trochu neprovzdušnit posuvnými dveřmi, nebo rovnou stěnou. Když si ji necháte vyrobit na míru, určitě nebudete nespokojení.

Publikováno: 22. 07. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková

Tagy: posuvné dveře do bytu | posuvné stěny