Graffiti na fasádě: Jak se ho zbavit a zajistit, aby se TO neopakovalo?

Sprejeři jsou postrachem majitelů nemovitostí napříč celou Českou republikou. A ačkoliv situace není tak „divoká“ jako kolem roku 2000, kdy se u nás graffiti scéna těšila největšímu zájmu ze strany mladých lidí, na zdech se stále s železnou pravidelností objevují umělecká díla všeho druhu. Pokud se sprejer vyřádil také na fasádě vašeho domu, případně vám „vylepšil“ zídku či plod kolem pozemku, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak se s tím co nejelegantněji vypořádat.

Na čištění svépomocí raději zapomeňte

Patříte k lidem, kteří si rádi dělají všechno vlastními silami? Většinou tím ušetříte spoustu peněz, ale čištění fasády od graffiti je přeci jenom jiná liga. Sprejeři používají kvalitní barvy, které pronikají do struktury podkladu a běžné čističe si s nimi neporadí. V případě fasády nepomůže ani přemalování fasádní barvou, byť byste tak učinili opakovaně. Graffiti bude nakonec prosvítat. Chcete-li, aby váš majetek vypadal jako před útokem vandala, nezbude vám, než se obrátit na specializovanou firmu. Ta se postará o důkladné vyčištění, a navíc provede efektivní preventivní opatření, abyste již v budoucnu nemuseli nic podobného řešit.

Jak pracují technici z AXIOM REAL?

Společnost AXIOM REAL patří v oblasti čištění povrchů k naprosté špičce. Technici si poradí se všemi nečistotami, a odstranění graffiti pro ně představuje každodenní rutinu. Dostaví se k vám domů, provedou analýzu znečištěného povrchu a přesně určí, jaký odstraňovač graffiti bude nejúčinnější. Poté zdarma vyčistí vzorek zdiva a jakmile odsouhlasíte cenovou kalkulaci, ve smluvený termín vyčistí celou fasádu či jakékoliv jiné znečištěné místo. Co se týče zmíněné prevence, AXIOM REAL nabízí aplikaci antigraffiti nátěrů. Speciální nátěrové hmoty vytváří na podkladu ochrannou vrstvu, která zabrání prostoupení nečistot do podkladu. Čištění takto chráněné fasády je rychlé a bezproblémové. Více se dozvíte na www.ars.cz.

Publikováno: 01. 02. 2018

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková

Tagy: antigraffiti | čištění od graffiti | jak odstranit graffiti