Speciální kalibry zajistí maximální přesnost a rychlost měření

Jakákoli pracovní činnost vyžaduje především přesnost. Ostatně ne nadarmo se hovoří o tom, že by se mělo třikrát měřit a až poté řezat. Ne vždy lze ale všechno řešit pouze klasickými metry nebo posuvnými měřítky. Ve větší výrobě se bezesporu neobejdete bez specifických měrek. Hodně důležitou roli hrají zejména kalibry. Na jakém principu fungují, kde se využívají a kde je nakoupit? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v následujících řádcích.

Co jsou kalibry?

Jedná se o speciální měrky, které pomáhají zjistit kvalitu daného výrobku. Nejedná se o měřidla, jimiž bychom dokázali zjistit číselnou hodnotu a s ní dále pracovat. Kalibry se využívají na zjištění toho, zdali je výrobek správný, nebo nikoli. V sériové výrobě díky nim ihned odhalíte odchylku a seřídíte přístroj tak, aby výrobky měly správné rozměry. Sjednání nápravy bývá expresní a samozřejmě dochází k eliminaci potenciálních ztrát v důsledku výroby zmetků. Tradiční volbou mnohých výrobců jsou třeba kalibry m42×1,5.

Spousta různých kalibrů

Především ve strojírenském průmyslu a v kovovýrobě se používá různých kalibrů, nejde jen o rozměry m42×1,5. Vybírat si lze třmenové kalibry, trny, kroužky. Mnohé další měrky, které jsou specifické pro určité druhy měření. Některé dokonce disponují unikátními rozměry. Vždyť spousta výrobků je typická svou unikátností.

Vsaďte na specialistu v oboru

Naším tipem je společnost Michovský TOOLS s.r.o. Právě ona má ve své nabídce spousty různých kalibrů skladem. Jen namátkou bychom mohli jmenovat třeba kalibry UNJEF, UN, NPTF, UNJ, UNS, BSW, RC, Rp a mnohé jiné. Tito specialisté dokážou garantovat nízké ceny a bez problémů vám dodají vybrané kalibry a měrky za velmi krátkou dobu. Vaše výroba tak nemusí stát a vše může fungovat bez jakýchkoli problémů.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková