Obkladový kámen použijete na fasádu, terasu i v obýváku. Jak vybrat ten správný?

Obkladový kámen se při zařizování nové domácnosti i rekonstrukci té stávající těší vysoké oblibě. Důvodů je přitom hned několik. Vedle širokého spektra jeho designových variant jej zdobí rozsáhlé možnosti jeho využití, vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům a s ní související dlouhá životnost dosahující až několika set let. Ať už potřebujete obkladové pásky na fasádu nebo obkladový kámen na krb, chodbu či třeba venkovní terasu, měli byste předem vědět, jak se v nabídce zorientovat.

Potřebujete obkladový kámen do exteriéru, anebo interiéru?

Co se týče obkladů z betonu a přírodního kamene, ty můžete volit bez omezení a řídit se tak především technickou specifikací, tloušťkou a estetickou stránkou věci. Pokud poptáváte obkladový kámen do exteriéru, nabídka se zúží o sádrové obklady. Ty nejsou mrazuvzdorné a nezvládly by ani první zimu. Tento druh se rovněž nehodí pro obklad krbu a místa v interiéru s výskytem zvýšené vlhkosti.

Limituje vás tloušťka obkladu?

Odpovědět je třeba i na otázku, zda vás limituje tloušťka obkladu. Pokud ano, věnujte tomuto parametru při výběru zvýšenou pozornost. Zejména, pokud obkladový kámen chcete nainstalovat v prostoru oken či obkladové pásky na fasádu nesmí převýšit výškovou úroveň zbytku povrchu venkovní strany zdi domu. Věřte tomu nebo ne, ale rozdíl byť jen několika málo milimetrů umí v tomto případě udělat pořádnou paseku.

Potřebujete obkladový kámen s rohovými prvky?

V neposlední řadě je třeba brát ohled na vnější rohy. Pokud je plánujete obkládat, nechte se vždy v obchodě informovat, zda jsou pro danou variantu dostupné rohové prvky.

Kde koupit obkladový kámen či okrasné kameny?

Fráze jako „Okrasné kameny Praha“ či „okrasné kameny do zahrad Praha“ patří ve statistikách vyhledávačů pro oblast hlavního města se zaměřením na kategorii dům a zahrada k těm vůbec nejvyhledávanějším. Prodejců obkladů, okrasných kamenů a dalšího vybavení pro interiér i exteriér existuje velké množství. Z těch renomovaných a zákazníky důkladně prověřených lze s klidným srdcem doporučit například společnost Kámen Donát, jejichž realizace a nabídku si můžete prohlédnout jak v e-shopu, tak i v kamenné prodejně.