Pletní je volnočasová aktivita, která obohatí váš život i šatník

S příchodem nového roku přichází také celá řada novoročních předsevzetí. Nevíte si rady, jaké předsevzetí plnit nastávající rok? Máme pro vás tip na zábavnou a zároveň užitečnou aktivitu. Co takhle se naučit plést a obohatit svůj šatník o nové originální kousky? V posledních letech se pletení opět dostává do módy. Je oblíbené mnohem více, než byste možná čekali. Pletení je také ideální volnočasová aktivita, kterou lze provozovat, když se zrovna nudíte. Je vhodná snad úplně pro každého. Dokonce s ní začali i mnozí muži.

Upletete si cokoliv potřebujete

Hledáte nový kousek do svého šatníku, jako třeba rukavice nebo svetr? Do obchodu už nemusíte, jednoduše si vše potřebné vyrobíte vlastními silami. Ovšem nemusíte zůstávat pouze u klasiky, uplést se dá snad úplně všechno včetně slušivé kabelky. Vhodně zvolená pomůcka na pletení vám to usnadní.

Chybí vám inspirace? Hledejte ji na internetu

Internet je takřka nevyčerpatelným zdrojem informací a nabízí spoustu skvělé inspirace ke každodennímu tvoření. Pokud si s čímkoliv nevíte rady, zeptejte se na radu „strýčka Googla“. Stačí zadat ta správná klíčová slova jako "inspirace na pletení". Začátečníkům se určitě vyplatí sledovat videonávody o pletení na Youtube.

Materiál si vyberete podle vlastních preferencí

V obchodě jste našli opravdu fešný módní kousek, který je bohužel vyroben z nevhodného materiálu? Nevadí, můžete si přece uplést alternativu z úplně jiné látky. Skvělou volbou mohou být krásně duhová klubka.

Nepovedený kousek?

Co dělat, když se vám pletení nového svetru nepovedlo? Není to žádná katastrofa, jednoduše svetr rozpletete a můžete začít na novo. Přízi poté klidně ihned znovu použijete. Každou chybu snadno napravíte – nepovedený kousek upáráte.

Plést lze kdykoliv a kdekoliv

K pletení nepotřebujete žádné drahé vybavení, bohatě si vystačíte s jehlicí a přízí. A můžete plést kdekoliv vám je to příjemné. Máte rádi venkovní prostředí, kdy na vás fouká příjemný letní vánek? V tom případě se můžete pustit do pletení třeba v zahradní pergole nebo na lavičce v parku.

Publikováno: 20. 12. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková