Jaké jsou rozdíly mezi červeným, bílým a zeleným kratomem?

Kratom se podle barvy rozděluje hned na tři kategorie, a to na bílý, zelený a červený. Pokud se podíváte na listy stromu pozorně, potom zjistíte, že stonek s žilkami jsou v určitém odstínu, podle něhož se určují i samotné účinky. Co barva, to jiné chemické složení. Při mletí se žilky a stonek odstraňují, a tím pádem vzniká hladký prášek. Ještě narazíte na zlatý kratom, což je v podstatě kombinace ostatních druhů. Zlatý kratom nemá název podle zabarvení žilek a stonku.

Červený kratom

Listy mají červeně zbarvený stonek s žilkami. Červený kratom je jednoznačně nejprodávanější a nejrozšířenější druh, přičemž roste hojně v jihovýchodní Asii a je o něco odolnější než ostatní stromy kratomu. Především se doporučuje začátečníkům, protože má relaxační účinky, tedy dodává pocit pohody a optimismu. Červený kratom podporuje spánek a úlevu od bolesti, napomáhá při nespavosti a bolestech.

Bílý kratom

Bílý kratom je známý tím, že působí stimulačně a zlepšuje náladu. Stejně tak zvyšuje energii, a tím pádem si ho velice často dávají uživatelé ráno namísto kávy. Bílý kratom je vhodný i pro lidi, kteří mají těžký den a potřebují rychle povzbudit. Určitě si ho nedávejte večer, protože byste zřejmě neusnuli.

Zelený kratom

Jakousi střední cestou je zelený kratom, který je považován za středně silný energetický booster. Stejně tak je vhodný při bolestech, neboť má sedativní účinky. Zelený kratom napomáhá zvýšit bdělost i soustředění a zlepšit kognitivní funkce. Obecně se používá při bolestech a nepříjemných pocitech. Jestliže si chcete koupit kratom, podívejte se do e-shopu KratomWorld.cz, kde můžete momentálně využít i slevový kód na léto 2022. Zadáním kódu VYZKOUSEJME dostanete slevu ve výši 15 %. Tak neváhejte a využijte této zajímavé nabídky.

Publikováno: 26. 07. 2022

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková