Jak ušetřit za oblečení, aby šatník nezel prázdnotou?

Patříte do skupiny zarytých milovníků módního oblečení a často se necháte nalákat na slevy? V tom případě je nejspíše váš šatník plný vkusných kousků. Ovšem zkusili jste si někdy spočítat, kolik vás stojí tyto spontánní nákupy stojí? Co vás tedy může při této oblíbené aktivitě brzdit, je vaše peněženka. V tomto článku jsme pro vás sepsali několik užitečných triků, jak ušetřit za oblečení, ale přesto obnovit šatník.

Nakupujte s rozmyslem

Každé oblečení, které je na první pohled pěkné, vás může hodně rychle omrzet, a proto se raději držte zkrátka a pečlivě uvažte, zda nový módní kousek opravdu budete nosit i za pár týdnů. Samozřejmě víme, že odolat novému oblečení a navíc za výhodnou cenu je poněkud obtížný úkol, ale myslete na to, aby neskočil pohozený ve skříni jako jeho předchůdci. Když už vyrazíte na hon za slevami, sáhněte raději po oblečení vyrobené z přírodních materiálů, které se snadno nesepere a nebude jen zdobit dno vaší skříně.

Kam to budu nosit?

Možná jste objevili nový módní kousek, který po všech stránkách předčil vaše očekávání a navíc za super cenu. Ovšem mysleli jste na to, kam oblečení budete nosit? Protože právě to je často kámen úrazu. Najdete perfektní boty, které ladí k vašemu stylu, ale půjdete s nimi do kina, divadla nebo třeba na oslavu? Než oslnivý kousek zakoupíte, zamyslete se nejdříve, zda ho opravdu využijete. V případě univerzálních kousků, jako jsou tyto: https://www.xfer.cz/tricka/dlouhy-rukav s tím problém mít nebudete.

Kombinujte nové kousky se staršími

Často si z nerozhodnosti koupíte na vlákno stejnou věc, jakou již máte v šatníku, ale v tu chvíli vám to přišlo jako super nápad. Pro další novinky nemusíte hned utíkat do obchodu. Pokud se chcete vyhnout nutkání jít za každou cenu nakupovat, zkuste poskládat několik nových outfitů z toho, co už máte ve skříni.

Vyzkoušejte textil z velkoobchodu

Cenově dostupný, ale přesto stylový, může být také textil, který lze zakoupit ve velkoobchodních prodejnách. Dobrou volbou mohou být například trička s krátkým či dlouhým rukávem (viz https://www.xfer.cz/tricka/dlouhy-rukav) v eshopu xfer.cz. Jsou kvalitní, dobře vypadají a nebudou vás stát "ranec".  

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková