Jak účinně kontrolovat parametry a jakost při výrobě součástek a dílů v průmyslové výrobě?

Řada předmětů a zařízení, která jsou nedílnou součástí vybavení domácností, obecně pak objektů a dalších staveb, se musí vyrábět s ohledem na jejich přesnost. Každá drobná odchylka může být dosti fatální. Právě z těchto důvodů je praktické používat kontrolní měřidla a kalibry.

Kalibry zjistí na první pohled neviditelné rozdíly ve velikostech

Aplikací kalibrů se v mnoha odvětvích průmyslu docílí toho, že jsou různé závity, trubky a další komponenty realizované s naprostou precizností. Kupříkladu moderní kalibry m42×1,5 dokážou detekovat odchylky až v řádech tisícin milimetru, jež jsou samozřejmě pouhým lidským zrakem prakticky neviditelné. Přitom každý takovýto malý nedostatek může napáchat škody a nefunkčnost zařízení, strojů a systémů, v nichž jsou díly nesprávných rozměrů použité. Závity, které přesně nesedí, nikdy nemohou dobře plnit svůj účel. V praxi se nejčastěji využívají závitové kalibry. Slouží právě ke kontrole parametrů závitů, tedy ke zjištění, zda na dílech nevznikly vady v důsledku nepřesné výroby. S pomocí kalibrů se minimalizuje riziko vzniku zmetků, což samo o sobě vede k zefektivnění výrobního procesu a lepším hospodářským výsledkům společností. Kromě závitových kalibrů se používají také válečkové varianty, jež jsou určené pro kontrolu vnitřních průměrů válcových otvorů součástek.

Prodejce kalibrů a měrek v ČR

V případě, že si chcete pořídit kvalitní kalibr m42×1,5, potažmo další verze závitových a válečkových kalibrů a měrek, obraťte se na společnost Michovský-Tools, s.r.o. Společnost dodává kompletní sortiment kalibrů, a to včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. Veškeré zboží má skladem, takže garantuje rychlé dodávky za výhodných cenových podmínek. Objednávky mohou provádět velké průmyslové podniky, ale v menším měřítku rovněž drobné firmy a živnostníci, neboť kontrolní kalibry mohou najít bohaté uplatnění v mnoha oborech.

Publikováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková