Koupelnové umyvadlo by mělo být nejen funkční, ale i designové

V každodenním životě mají koupelnová umyvadla nezastupitelnou roli, přičemž slouží nejenže k udržování osobní hygieny, ale i esteticky dotvářejí naše prostory. Současný trh nabízí nepřeberné množství variant, a tak vybrat správné umyvadlo je docela náročné. V následujících řádcích vám prozradíme, na co se zaměřit.

V první řadě byste měli zvolit správnou velikost umyvadla. Šířka bývá od 300 mm do 1 500 mm a rozměry se výrazně liší i podle toho, jaký tvar zvolíte. Zatímco v některých koupelnách nachází uplatnění kulatá varianta, v jiných zase obdélníková. Zajímavou volbou je umyvadlo na desku.

Jestliže se pouštíte do celkové rekonstrukce, pak může být cena dalším rozhodujícím faktorem.

Vyberte umyvadlo i podle velikosti koupelny

Pro menší prostory jsou ideální úzká umyvadla, která nepůsobí klaustrofobicky a umožňují snadnou orientaci. Existují i speciálně navržená umyvadla do malých prostor, jež se montují na stěnu nebo do rohu. Šířka takového umyvadla je do 500 mm a hloubku má do 450 mm.

Ve větších koupelnách se nebojte lukrativních umyvadel, ale myslete i na funkčnost a estetiku.

Umyvadlo na desku je velice populární

Není se čemu divit, protože vypadají elegantně a moderně. Dokonale zapadnou do minimalistických prostor. Umyvadlo na desku je k dostání v různých tvarech, přičemž na své si přijdete, ať už preferujete minimalistický styl, vintage vzhled či eleganci. Instalace je taktéž jednoduchá, a navíc je umyvadlo snadné na údržbu.

Kde koupit umyvadlo do koupelny?

Jestliže hledáte koupelnová umyvadla, podívejte se na webovou stránku https://mexen.cz/umyvadla, kde najdete různé druhy. Líbí se vám růžové, zelené, nebo černé umyvadlo? I takové barevné odstíny najdete v nabídce uvedeného e-shopu. Zamlouvá se vám umyvadlo hranaté, oválné, nebo naopak kulaté? Pusťte se do výběru. 

Publikováno: 19. 04. 2024

Kategorie: Interiér

Autor: Drahoslava Dostálová