Drobnosti do kuchyně, bez kterých se žádná domácnost neobejde

Stěhujete se anebo si vybavujete první samostatnou domácnost, ve které budete fungovat na vlastní pěst bez dohledu rodičů? Pak je potřeba si nejprve promyslet, co všechno budete v novém domově potřebovat. Kromě nábytku a osobních věcí, je potřeba se zaměřit také na vybavení kuchyně. Tedy především na věci, které jste v předchozím domově brali tak nějak automaticky a vůbec jste nad nimi nepřemýšleli.

Čím vybavit kuchyni?

Jedním z nejdůležitějších míst každé domácnosti je kuchyně. Právě v ní budete připravovat jídlo a je důležité mít veškeré potřebné vybavení, aby tento proces probíhal hladce. Kromě hrnců, pánví a dalšího kuchyňského náčiní budete potřebovat také alespoň jednu kvalitní sklenici na čaj, kávu nebo třeba víno. Jak ale rozeznáte kvalitní sklenici od té méně kvalitní? Pokud vybíráte sklenici na kávu, zaměřte se na takovou, která je vyrobena z borosilikátového skla se dvěma stěnami, mezi nimiž je vakuum. Právě to zajistí, že nápoj zůstane ve sklenici dlouhou dobu příjemně teplý, a vy se zároveň o povrch skla nepopálíte jako v případě běžné sklenice na horké nápoje. Na kávu asi ale rozhodně dopřejte také porcelánové hrnky, které jsou krásné i praktické.

Nezapomeňte nádobí na stolování

I základní vybavení pro stolování je nezbytností každé kuchyně. Jde především o mělké, hluboké a dezertní talíře, příbory, lžíce a lžičky, misky plastové i skleněné. Máte vše? Pak se rozhodně ještě zamyslete nad tím, jak vybrat filtrační konvici, abyste si díky čisté přefiltrované vodě užili dokonalou chuť i vůni všech vašich pokrmů a nápojů. Filtrovanou vodu zbavenou všech nežádoucích příměsí totiž můžete používat jak k přímé konzumaci, tak i k přípravě horkých nápojů a k běžnému vaření.

Kolik čeho pořídit?

Filtrační konvice stačí sice jedna. Sklenic a hrnků si ale pořiďte raději více. Nejpraktičtější je přizpůsobit jejich počet počtu členů vaší domácnosti a přidat rezervu pro hosty. Totéž platí pro sklenice, talíře a mísy a samozřejmě i pro jídelní náčiní. Velké rezervy ale pořizovat nemusíte. Pro běžné návštěvy vystačíte se 2 kousky od každého nádobí navíc, a pokud budete čekat více hostů, můžete si nádobí půjčit anebo situaci pojmout jako důvod pro pořízení dalších nových kousků do vaší kuchyně.

Publikováno: 02. 09. 2022

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková