5 důvodů, proč by rohová sedací souprava měla kralovat vašemu obýváku

Za doby našich maminek byla nepostradatelným kouskem každého obývacího pokoje robustní stěna s vitrínami. Dnes již ale tato místnost není skladištěm ani výstavou pohárů. Novodobé trendy se zaměřují na to, k čemu je obývák primárně určen: setkávání s rodinou a přáteli. A tady přichází ke slovu rohová sedací souprava.

1) Ušetříte prostor

Copak byste pro rohovou sedací soupravu mohli najít nějaké lepší místo, než je onen problematický roh místnosti? Zvláště v malých panelákových bytech tak jistě oceníte, že i prostor, který by jinak ležel ladem, bude využit na maximum. Kromě rohových skříněk se vám moc stejně praktických řešení nenabízí.

2) Budete mít přehled

Stojí-li sedací souprava v rohu, rozhodně to neznamená, že jakmile se na ni posadíte, budete mimo dění v obývacím pokoji. Právě naopak, získáte tím rozhled po celé místnosti. Samozřejmě, že tento způsob sezení také umožňuje bezproblémovou komunikaci mezi všemi, kdo se v sedací soupravě uvelebí.

3) Zkrášlíte a zútulníte místnost

Designově vyladěné rohové sedačky se po právu stávají středobody celého obytného prostoru. Klidně zvolte výrazně barevný kousek a nechte ho kralovat. Dalším bonusem rohových sedacích souprav je, že svým tvarem vyvolávají pocit útulnosti, který do místnosti určené k odpočinku rozhodně patří.

4) Uložíte návštěvy i zimní oblečení

Přemýšlíte, jak v bytě vygenerovat další úložný prostor, nebo nemáte pokoj pro hosty a nevíte, kam s návštěvami. Rozkládací sedací souprava problém obratně vyřeší. Snadno do ní uložíte sezónní oblečení nebo náhradní peřiny, a když bude potřeba, dokáže rozkládací sedací souprava suplovat klasické dvoulůžko.

5) Rozdělíte prostor

Pořídili jste si moderní byt, který je dispozičně řešen tak, že obývací pokoj a kuchyně tvoří jeden velký prostor? Z ohledu socializace při přípravě jídla a nápojů je to geniální nápad a při větších oslavách se nebudou vaši známí nikde tísnit. Přesto však pravděpodobně cítíte potřebu nějak od sebe tyto dvě zóny oddělit, s čímž mohou opět pomoci rohové sedací soupravy, umístěná na pomyslném pomezí.

Publikováno: 03. 12. 2018 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková