Přemýšlíte, do čeho investovat? Zlato vám dává jistotu

Jistotu zaručeného výdělku nebudete mít u žádné investice nikdy. Existují však cesty, které riziko investice značně snižují, a zlato je jednou z nich. Jakou jistotu vám tedy investice do zlata přinese?

Vždy jej rychle přeměníte na hotovost

Pokud najednou zjistíte, že byste potřebovali svoji investici přeměnit zpět na reálné peníze, zlato prodáte téměř okamžitě. A kdekoliv. Jednoduše si jen zajdete na výkupní místo, jedno takové se nachází například v Obecním domě v Praze, a zlato obratem prodáte. Taková místa, držíte-li zlaté slitky a mince s garantovaným původem a ryzostí, se nachází po celém světě.

Hodnota zlata nekolísá

Cena zlatých slitků rozhodně nebude tak proměnlivá, jako můžeme pozorovat například u kryptoměn. Sice to neznamená, že zlato bude stát za každých okolností stále stejně, výkyvy však nejsou nikterak extrémní. Zlato v podobě slitků a mincí se skvěle hodí jako doplněk investičního portfolia. Dlouhodobě na něm žádné velké úspory neztratíte. V historii vývoje jeho ceny pozorujeme dlouhodobý růst, který se sice v posledním desetiletí přibrzdil, žádné velké výkyvy však zlato nezaznamenává. Navíc, jedná se o kov, který se nijak uměle nevyrábí. Těží se. A jeho zásoby nejsou nekonečné. Existuje tedy předpoklad, že s omezeným množstvím zlata na světě jeho hodnota rozhodně klesat nebude. Spíše naopak.

Zlato fyzicky vlastníte

Nákup zlata znamená, že máte skutečně něco v ruce. V porovnání například s obchodováním na burze zlaté slitky a mince fyzicky vlastníte. A samo o sobě má nějakou hodnotu. Kdykoliv ho tak můžete vzít a prodat. Nebo si ho vystavit na poličku či zamknout do trezoru. V každém případě ale máte ale jistotu, že ho fyzicky vlastníte. A přidáme ještě malý bonus na závěr. Investiční zlato je osvobozené od DPH.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Barbora Kocourková