Opravdu ještě nemáte bezpečnostní dveře? Pak rovnou přichystejte pohoštění pro zloděje

Možná se spoléháte na to, že si vašich nenápadných dveří zloděj nevšimne a raději to zkusí u sousedů – protože jejich bezpečnostní dveře křičí do světa, že se za nimi ukrývá spousta cenností. Jenomže opak je pravdou. Pachatel pravděpodobně nakonec zavítá k vám, protože vaše dveře hravě překoná za pár sekund. Sousedovy zůstanou bez povšimnutí.

Díky bezpečnostním dveřím jsou domácnosti lépe chráněny

Statistiky hovoří jasně. Počet případů vykradených bytů sice průběžné klesá, ale mohou za to především bezpečností dveře do bytua další bezpečnostní prvky. Pro představu: mezi lety 2005 až 2015 došlo k poklesu počtu vloupání o třetinu, nicméně rok 2013 překročil dlouhodobý průměr o 20 %. Pozitivního dojmu vás zbaví fakt, že šance, že se obětí zloděje stane právě váš domov, se pohybuje těsně pod jedním procentem. V ohrožení je každá 125. domácnost, což není zanedbatelné číslo. Skvělou prevencí vykradení bytu je lepší zabezpečení celého domu. Z loňské analýzy Perfect Crowd Research vyplynulo následující: obyčejné vchodové dveře průměrný zloděj překoná do dvou minut. Kvalitní bezpečnostní dveře do domu představují mnohem náročnější a obvykle nepřekonatelnou překážku. Ještě vyššího stupně zabezpečení docílíte pomocí moderního elektronického zabezpečovacího systému.

Levné „no name“ dveře nebrat, vyžadujte špičkovou kvalitu

Rozhodnete-li se pro pořízení bezpečnostních dveří, nebudete litovat. Respektive za předpokladu, že si vyberete kvalitní produkt a nikoliv nejlevnější necertifikovaný výrobek. Dveře, stejně jako kování, musí plnit náročné evropské normy. Sázkou na jistotu jsou bytové či vchodové dveře NEXT. Tradiční český výrobce patří k absolutní špičce a nabízí také další bezpečnostní prvky včetně mříží, rolet a hi-tech doplňků v podobě čtečky otisků prstů či digitálního wi-fi kukátka. Vaše cesta k dokonalému zabezpečení domácnosti začíná na next.cz.

Publikováno: 10. 02. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková