Co pít? Nejlépe vodu. Filtrovanou!

Dodržovat pitný režim bychom měli všichni. Především v horkých letních dnech, kdy teploty atakují třicítky a my tekutiny většinou ztrácíme rychleji, než je přijímáme. Pokud je pravidelně nedoplňujeme, tělo se začíná hlásit. Zpočátku bolestmi hlavy, suchostí v ústech, malátností a sníženým močením i slzením. Pokud ani v ten okamžik organismu tekutiny nedoplníme, zaděláváme si na vážné zdravotní problémy, které mohou po třech dnech skončit smrtí.

Zapomeňte na džusy a pijte čistou vodu

Všichni víme, že pít se musí. Jednoznačné už však není, co vlastně pít. Nejlepším zdrojem tekutin jsou bylinkové čaje a samozřejmě pitná voda. Ideálně přefiltrovaná. Ta disponuje řadou předností. Nejen, že je oproštěna od chloru, mechanických nečistot a dalších látek, jež v ní zkrátka nemají co dělat, ale filtrováním se v ní také zvyšuje pro organismus tak prospěšná alkalita.

Zaměřeno na filtrační systémy

Vodu si můžete filtrovat sami, a to několika způsoby. Jeden z nich představují filtrační konvice. Do nich se vkládají vyměnitelné filtrační patrony, jež vodu zbaví většiny nežádoucích látek. Postup je jednoduchý. Filtrační konvici s vloženou filtrační patronou naplníte vodou a počkáte, až se přefiltruje, což se v závislosti na velikosti konvice uskuteční v řádu několika minut. Pak si ji nalijete do sklenice a můžete pít.

Filtrovaná voda i na cestách

Menší variantou filtračních konvic jsou filtrační láhve na vodu, které využijete na cestách, při pobytu v přírodě, zkrátka ve všech případech, kdy nemáte přístup k filtrované vodě a nechcete se o ni nechat ochudit. Voda se vám přefiltruje přímo v lahvi, ze které ji také rovnou můžete pít.

Pozor na nadměrné zavodnění

Víte však, co se říká? Že s ničím se to nemá přehánět, a na pití vody to platí dvojnásob. Nadměrným zavodňováním, kterého se organismus zbavuje častým močením, nejenom ohrožujete své ledviny, ale také se připravujete o důležité minerály a vitamíny. Tekutiny se proto naučte svému tělu dodávat i jinými způsoby. Do svého jídelníčku zařaďte i polévky a ovoce a zeleninu bohatou na vodu, jako jsou okurky a melouny.

Publikováno: 03. 09. 2019

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková