Je lepší zvolit komodu či šatní skříň do předsíně?

Obsah článku:
  1. Šatní skříň
  2. Komoda
Předsíň je místností, která je jako první vystavena oku návštěvníka. Musí nás charakterizovat a působit přívětivým dojmem, aby vytvořila dobrý první dojem o naší domácnosti. V takovém případě je nejlepší volit méně nábytku, aby byl interiér otevřený a dostatečně dýchal. Chceme totiž také, aby se nám zde dobře pohybovalo a aby byla místnost dostatečně funkční pro každodenní život. Na druhou stranu je zde ale také potřeba mnoho úložného prostoru. Položili jste si tedy tu stejnou otázku jako my, co zvolit – šatní skříň nebo komodu? Pojďme se společně podívat na jejich plusy a přečtěte si naše doporučení.

Šatní skříň

Šatní skříně jsou obvykle kouskem nábytku větších rozměrů, je tedy logické, že vám poskytnou více úložného místa než komody. Bohužel předsíně neoplývají nadbytkem prostoru k využití, proto doporučujeme si vybrat z nabídky s názvem menší šatní skříně. Tedy takovou, která bude mít menší šířku jako například šatní skříň 120 cm. Vnitřní uspořádání je dalším důležitým parametrem. Záleží na tom, co do ní potřebujete uložit. Jestliže máte mnoho kabátů, které se nesmí pomačkat, je lepší volit šatní tyč. Ale pokud máte například mnoho sezónního oblečení, zaměřte se raději na police, kam jednoduše umístíte více věcí. K dispozici je mnoho barevných variant, my doporučujeme zasunovací dveře se zrcadlem.

Komoda

Je sice menší, ale můžete ji využít rozličnými způsoby. Nebudete potřebovat botník, stačí se při výběru zaměřit na komody s dvířky nebo kombinované komody. Na police jednoduše umístíte všechny své boty a zároveň je schováte za, již dříve zmíněnými, dvířky. Prostor bude působit více uklizeně, než v případě ledabyle poházených bot. Šuplíky jsou zase dobré, pokud chcete uschovat, jak sezónní oblečení, nebo také šátky, šály a pokrývky hlavy. Rozdíl je pouze v provedení, zda chcete šuplíky hluboké a pouze pár nebo méně a více z nich. Bohužel do ní neschováte všechny své bundy, proto se poohlédněte po věšácích, které jsou zároveň velice prostorově úsporné.

Publikováno: 09. 09. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Barbora Kocourková