Jaká káva je nejlepší? Ta, co vám nejvíc chutná!

V každém případě by to měla být káva čerstvě upražená, umletá a kvalitně připravená. V džezvě, french pressu, nebo některém z manuálních, poloautomatických či automatických kávovarů. Zapomeňte na kávu granulovanou z regálů supermarketů. Ta se skutečnou kávou nemá moc společného. Pokud si doma chcete připravovat dobrou kávu, kupujte ji jedině ve specializovaných obchodech, nebo ještě lépe přímo v pražírně. Zde je k dostání ta nejkvalitnější a nejvoňavější luxusní káva zrnková. Káva nejvyšší kvality a čerstvosti.

Online pražírna Káva Monro

Například Káva Monro disponuje i vlastním e-shopem. Čerstvě upraženou kávu si tu tedy můžete objednat online. K dispozici tu přitom nejsou jen kávy zrnkové, nýbrž také mleté kávy do pákového kávovaru. A to kávy (ty nejkvalitnější Arabiky) doslova a do písmene z celého světa.

Arabika podle země původu

Svou arabiku tu můžete vybírat na základě několika parametrů. Podle země původu – v nabídce jsou kávy z 37 zemí. Samozřejmě se jedná o kávové mocnosti, jako jsou Jamaika, Brazilie, Bolivie, Jáva, Keňa, ale i další země jako Austrálie, Ecuador, Honduras, Indie a celá řada dalších.

Každá chutná jinak

Každá z nabízených káv je jiná. Například etiopská káva je ovocná a květinová. Keňská Arabika se pak vyznačuje chutí ovoce, bobulí, citrusů a ostružin. Tímto způsobem se provozovatelé e-shopu a pražírny zároveň rozepsali o všech kávách, které mají ve své nabídce. Už jen tento působivý popis kávových chutí vás přiměje kávu ochutnat.

Arabika měsíce

A jakou kávou začít? Co třeba Arabikou měsíce? V okamžiku psaní tohoto článku to byla Ecelent Arabika Guatemala Finca El Plantar. Tedy káva guatemalská s komplexní chutí kakaa, hořkého karamelu s podtónem zeleného jablka, mandarinky a melounu. Čte se to krásně a jsem si jistá, že ještě lépe tato káva bude chutnat. A pokud vám zachutná a budete chtít pochutnávat si na její lahodné chuti pravidelně, budete si ji moci předplatit. Podobně jako noviny a časopisy. Pak se vám nestane, že vám vaše oblíbená káva dojde.

Publikováno: 27. 07. 2022

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Barbora Kocourková