Jaké výhody nabízí zemní vruty?

Přemýšlíte, že položíte základy nové pergoly, terasy, plotu, slunečníku nebo třeba zahradního domku? V tom případě můžete použít klasické betonové patky či zemní vruty. Obojí svůj účel splní tak, jak má. Ovšem zemní vruty jsou přece jenom o něco výhodnější a to hned v několika směrech. Nejenže za ně ušetříte finance, ale především čas strávený na stavbě. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali hned několik důvodů, proč pro ukotvení stavby použít zemní vruty.

Snadnější už to být nemůže

Samotná manipulace i instalace s vruty je opravdu jednoduchá a hravě to zvládnete i bez cizí pomoci. Po ruce musíte mít roxor nebo jinou kovovou tyč, kterou zastrčíte do vrutu. Následně otáčejte roxorem tak dlouho dokud vrut nebude kompletně zavrtaný do země. Pokud by vám dělalo problém vrut celý zavrtat, sáhněte po speciálním T klíči. Může se totiž stát, že zemina, na níž bude stát zahradní domek, bude neobvykle tvrdá, a proto ideální řešení je právě T klíč, který si lze vypůjčit v železářství.

Šetří čas i vaší peněženku

Nejenže vrut můžete zavrtat klidně i v zimě a nízkých teplotách, tudíž vás počasí při stavbě zahradního domku nijak nelimituje, ale především cena vrutů je výrazně nižší než v případě betonu. Cena za jeden vrut se pohybuje kolem pěti korun.

Demontáž stavby nikdy nebyla jednodušší

Zjistili jste, že vám umístění stavby nevyhovuje? V tom případě stačí vruty jen vyšroubovat ze země a stavbu přemístit na jiné vhodné místo. Mimochodem staré vruty nemusíte vyhazovat do odpadu s kovem, ale klidně je použijte znovu. Životnost zemních vrutů se pohybuje v řádu desítek let, protože jejich povrch je opatřen ochrannou zinkovou vrstvou, čímž nehrozí vznik koroze.

Publikováno: 10. 03. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Barbora Kocourková